П'ятниця, 15 березня 2024 22:31

Що таке "русский мир"?

Автор
З філософом історії В’ячеславом Артюхом говоримо про сутність «руського миру» як доктрини. Торкаємося світоглядних, культурних та історичних аспектів. Вказуємо на деякі прояви «руського миру» на Сумщині. Доктрина «руського миру» передбачає знищення усього українського як такого, бо це несе загрозу їх так званому «єдинству» .
Рік тому початок весни та другого року повномасштабної війни асоціювався у багатьох з відновленням природи та надією на скоріше завершення цієї ненависної війни. Утім серединний тиждень березня 2023-го став для більшості переповіданням страшної інформації про загибель відомого діяча, видатного археолога та вченого, талановитого музиканта, прекрасного батька й молодого дідуся, неперевершеного історика й краєзнавця, важливого учасника місії «Чорний тюльпан» та улюбленого викладача та жеврінням надії, що це помилка, і Юрій Олександровича живий – він повернеться. Навіть тисячі реакцій на десятки постів…
Наглядний приклад того, як архівна революція поєднується з інформаційною. Учень 8 класу пише листа відомій дослідниці українських архівів у Швеції і з'ясовує для себе дуже важливий момент, який, нажаль, пропустили укладачі українських підручників. Далі - цитата з Facebook-допису Марини Траттнер:  
20 січня 2024 року російський диктатор Владімір Путін паздравіл мешканців Новгорода з 80-тою річницею звільнення Новгорода від німецько-фашиських окупантів (хоча італійських військових частин в Новгороді під час ІІ світової війни не було, лиш іспанська «Блакитна дивізія»). Далі диктатор простодушно рік, що «звільнення нашої давньої столиці від нацистів стало подією величезного символічного, етичного значення, бо там (мовляв) народжувалася тисячолітня російська державність». Про тисячолітню московську державність говорив любитель паралельної історії в постановочному понад двохгодинному інтервʼю Такеру Карлсону. Кількість історичних ляпів, відвертої неправди,…
Відомий націоналістичний ідеолог Юліан Вассиян народився 12 січня 1894 року с. Колоденце Жовківського повіту, що на Галичині, помер 3 жовтня 1953 р. у США. До 130-річчя з дня народження цього правого інтелектуала публікуємо доповідь, виголошену  Ю. Вассияном на ІІІ Великому Зборі ОУН(м) 30 серпня 1947 року, "Українська ідея життя". Але спочатку скажемо кілька слів про його націоналістичний світогляд. Для Вассияна нація - це організм, але не природний, а “штучний”, витворений волею еліти. Визнання ролі індивідуального начала у творенні такої спільноти, як нація,…
Цей текст є коментарем до статті американської дослідниці Вікторії Хітерер «Небажане повернення додому: євреї, антисемітизм і житлова проблема у повоєнному Києві». Коментар стосується мітів, які тиражуються західними дослідниками та сприяють російським концепціям про "український нацизм". Зокрема, спростовується твердження Хітерер про те, що місцеві українці та росіяни допомагали німецькій поліції знаходити та реєструвати євреїв перед масовим розстрілом у Бабиному Яру та про «єврейський погром» у Києві після звільнення в 1945 р., під час якого начебто було вбито 16 євреїв і понад…
Як відомо, однією з цілей військової агресії проти України керівництво Росії визначило «денацифікацію» України, під якою мається на увазі геноцид українців. Українські історики, політологи та політики відразу спростували вигадки про український «нацизм» та «фашизм». Однак це спростування виглядало так, що нібито єдиним джерелом цих антиукраїнських концептів є Путін, зовсім не згадуючи той внесок, який внесли вітчизняні та західні псевдоліберальні дослідники у формування російського концепту «денаціоналізації» України. Це есе є спробою подивитися на зміст тієї інформації, яку вони поширюють про Україну,…
12 жовтня 2018 року. За даними Сумського обласного військкомату, людські втрати Сумщини у збройному конфлікті на сході країни - 129 військових ЗСУ. Але комісаріат не веде облік втрат інших силових структур: Національної Гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ, МВС, добробатів. Як систематизується інформація про загиблих? Наскільки важко знаходити дані про тих, хто брав участь в АТО? Як це мало б виглядати в ідеалі? Гість студії: Олег Корнієнко, голова Сумської обласної організації "Національна спілка краєзнавців України".  
16 липня - 15-та річниця з дня присвоєння імені Олександра Довженка Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка.

Новини

У Глухові відкрили меморіальну дошку Юрію Коваленку

15-03-2024

Сьогодні мали честь бути присутніми на відкритті меморіальної дошки Юрію Коваленку - відомому історику, археологу, краєзнавцю, який загинув 14 березня...

Пам’яті історика Володимира Муравського

06-03-2024

З глибоким сумом сповіщаємо, що 4 березня 2024 р. у Львові помер член Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Володимир Муравський – «Мураха». Народився...

Віктору Ющенку – 70

23-02-2024

Сьогодні відзначає свій 70-літній Ювілей третій Президент України Віктор Ющенко. Період його президенства – це запекла боротьба з промосковською номенклатурою, яка...

Пам'яті Лідії Григорівни Шеремет

10-02-2024

9 лютого померла Лідія Григорівна Шеремет, колишній депутат міськради, екс-директор заповідника "Михайлівська цілина", знавець народних традицій, автор величезної колекції старовинних...

Російський терорист Прилєпін про перейменування в Сумах

07-02-2024

Про перейменування вулиць у Сумах він написав на своєму Телеграм-каналі. Зокрема він визнав, що Ковпак воював проти України в 1918...

На Сумщині тероборона зупинила російську ДРГ: що відомо

04-02-2024

3 лютого на підступах до Глухівської громади бійці територіальної оборони України зупинили російську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася перетнути державний кордон України. Про це повідомив Сергій...