Понеділок, 19 березня 2012 00:00

Миколаївська церква, с. Боброве Лебединського району [1730 p.]

Іванущенко Геннадій
Миколаївська церква, с. Боброве Лебединського району [1730 p.]

Екскурсії можуть бути пізнавальними - такими, що надихають на творчість. І можуть бути сумні екскурсії. Але в будь-якому випадку це привід замислитись... Глянути навколо себе пильніше. А ще - можливо, знайти добродійників, які взялися б урятувати від остаточного руйнування незрівняну красу, створену нашими пращурами.

Цей репортаж прийшов на адресу редакції Сумського історичного порталу від п. Юрія Яворського. "Ці церкви мають величезне значення для історії і культури Сумської області і України. На жаль, вони перебувають у зруйнованому стані. Я сподіваюся, що розміщення інформації про ці церкви на вашому порталі, допоможе читачам дізнаються про ці перлини дерев'яної архітектури. У той же час, можливо знайти меценатів щоб відновити їх." - пише він.

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.

І нікого не хвилює, що церкви XVIII ст. не існує в реєстрі пам'яток архітектури, а ось-ось не існуватиме і фізично... Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.

 

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.Тетяна Турейська надіслала нам фотографії цієї страшної, мертвої церкви і поділилася своїми враженнями від неї: "У дорозі з Лебедина до Бобрового розпочалася жахлива гроза з потужною зливою й усіма приналежними спалахами блискавки. Знайти церкву, розташовану в глибині села за кількома роздоріжжями, важко - простіше завітати з фото церкви до когось з місцевих і спитати шлях. Нині храм стоїть посеред поля.
Церква в жахливому стані. Склалося враження, що я була одна з останніх, хто її бачить. Дах і двері відсутні. Один з металевих листів бані - поруч з церквою. Бокові приділи порозпадалися. Всередині видно повалені дерев'яні колони. Намагалася зайти - тріщить, і не тільки під ногами. Під час зливи заходити до розмоклої споруди просто небезпечно для життя.

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.

Ще кілька фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р. 

 

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р. 

Сплюндрована могила 
біля церкви

Фото Тетяни Турейської, березень 2008 р.

Напис на надгробку

Джерело: Дерев'яні храми України