17 квітня 2019 року в Агенції промоції "Суми" в межах проекту "Лабіринти кліо" прочитав свою лекцію "Військова мода доби української революції 1917-1921 років" кандидат історичних наук Микола Михайліченко. Нижче подаємо текст самої лекції.
Минулого тижня на території Сумської області на замовленя Держкіно відбувалися зйомкі науково-документального фільму "Іменем Виговського" ("Конотопська битва-360"). Інші частини картини будуть знімати в Києві, Переяславі та Гадячі. До створення фільму долучилися знані історики Олексій Сокирко, Анатолій Бульвінський, Кирило Галушко, митці Оксана Забужко та Тарас Компаніченко, громадські й державні діячі, історичні реконструктори.
На зустріч з земляком, журналістом, громадським діячем, автором ряду публіцистичних та теоретичних статей і наукових публікацій, організатором і учасником багатьох патріотичних акцій і заходів в усіх регіонах України і за її межами - Віктором Рогом завітили до міської бібліотеки ім. Т. Шевченка не байдужі сумчани, його друзі і однодумці. Пан Віктор презентував перед свою книгу "Ієрархія національних пріоритетів", в якій зібрані статті за значний проміжок часу, починаючи з 1991 року і закінчуючи 2018 роком. Всі вони про нас з вами,…
“Вічна пам'ять шосткинцям, загиблим 2-8 квітня 1918 року в битві з більшовицькою армією Ремньова. Вони ціною свого життя зберегли пороховий завод для України", - такий напис на братській могилі повстанців в парку Свободи у м. Шостка на Сумщині.
П'ятниця, 22 червня 2018 15:58

Червоно-чорний стяг у Сумах!

Автор
Презентація книги В'ячеслава Кириєвського та Антона Земанека "1918. Битва за Шостку" в Центральній міській бібліотеці ім. Толстого 29 березня 2018 року.
18 травня, до Дня пам'яті жертв політичних репресій, Сумською обласної організацією Національної спілки краєзнавців України, спільно із Сумською обласною організацією всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса та кафедрою державно-правових дисциплін Сумського національного аграрного університету було проведено круглий стіл «Великий терор» на теренах сучасної Сумщини (1937-1939 рр.)».
3 травня в приміщенні книгарні "Є" відбулася зустріч зацікавлених відвідувачів з кандидатом історичних наук, доцентом СНАУ Миколою Михайліченком. Пан Микола презентував власну колекцію одностроїв, знаків розрізнення, спорядження та іншої старовини  вояків Української держави першої чверті ХХ ст. та розповів про неї усілякі цікавинки. Вже багато років він збирає предмети, пов’язані із подіями Української революції: світлини, книги, документи, оригінали та копії предметів уніформи та спорядження вояків українських збройних формацій періоду Перших визвольних змагань. Його колекція дозволяє зазирнути у минула, побачити, як виглядали українські…
25 лютого в приміщенні Сумської міської бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги "РЕЄСТРИ СУМСЬКОГО ПОЛКУ 1660-1664", яку впорядкували київські історики з сумським корінням Олександр Алфьоров та Олександр Різніченко. Це дуже важливе джерело з дослідження генеалогії, просопографії, демографії, політичних та соціально-історичних процесів у перші роки існування Сумського козацького полку. Публікація передусім покликана зацікавити дослідників Слобожанщини, істориків козаччини, генеалогів, краєзнавців, викладачів та студентів. Зміст Вступ РЕЄСТРИ СУМСЬКОГО ПОЛКУ. ТЕКСТИ Реєстр 1660 року Реєстр 1662 року. Реєстр 1663 року. Реєстр 1664 року…