Середа, 24 липня 2019 19:10

Лекція Олега Корнієнка

Ольга Малиш
Лекція Олега Корнієнка

Сьогодні, в обласній бібліотеці відбулася публічна лекція Олега Корнієнка – голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України, лауреата премії імені академіка П. Тронька «Духовні засади козацької лицарської культури».

Робота Олега Миколайовича на ниві краєзнавства була достойно поцінована Національною спілкою і сум’янами, які цікавляться історіє свого краю і цінять здобутки своїх патріотів.

Щиро вітали, дали високу оцінку справі, яку проводить Олег Миколайович його спілчани – науковці: Олександр Вовк, В’ячеслав Артюх, Валерій Власенко та побажали йому подальшої плідної праці на краєзнавчій ниві та на благо України!
В своєму виступі Олег Корнієнко підняв дуже важливу і актуальну нині тему – тему національно-патріотичного виховання. Актуальна тому, що патріотичне виховання, огляд на ті події, що сьогодні відбуваються в країні, ця ідея має бути осучаснена, тема дуже потрібна. Коли постає питання захисту нашої ідентичності, нашого народу, рубежів держави, без патріотичного виховання, яке базується на протиріч козацькій історії, осучасненій, нам не обійтися. Олег Миколайович правий, без серцевини лицарської козацької етики: як козаки ставляться до влади, як козаки ставляться до держави, що вище за своє життя, а це Віра, Честь і Вітчизна нам не обійтись.
Не менш важливе питання ставлення до жінки. Здавна в піснях, легендах було шанобливе ставлення і до матері, і до жінки-дружини. Козацька країна постійно перебувала у стані війни і коли чоловіки гинули в лави до зброї ставали жінки. 
В ті часи, наголосив Олег Миколайович, коли в західній Європі посестри навіть не мріяли про таке, наші жінки мали рівний голос, до них прислухалися, за жінкою зберігалося майнове право і на рівні з чоловіками мали права в родині.

67533363 2297336023928359 4067632078567505920 n