Субота, 10 серпня 2019 12:59

До 15-річчя перемоги студентської наметової революції 2004 року в Сумах

Сергій Ілляшенко, доктор економічних наук, професор
До 15-річчя перемоги студентської наметової революції 2004 року в Сумах

10.08.2019 р. виповнюється 15 років відміні Указу тодішнього Президента України Кучми Л.Д. (від 17.02.2004 р.) про об’єднання трьох університетів м. Суми в єдиний Сумський національний університет (СНУ). Об’єднанню підлягали Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка і Сумський національний аграрний університет. Як тоді заявили на публіку, метою об’єднання було створення «потужного» регіонального університету. Фактично ж мова йшла про розбирання на «донорські органи» перших двох з названих університетів на користь третього, а також контроль за електоратом (студенти та їх сім’ї, викладачі тощо) під майбутні президентські вибори.

В цей день є бажання привітати всіх тих хто не зламався, боровся за свободу університетів м. Суми (Вищої освіти і науки в Україні взагалі) і врешті (попри шалений тиск влади) переміг. Учасники протестів, а їх кількість щодня коливалася від кількох десятків до кількох десятків тисяч, проявили себе як Люди і Громадяни з великої літери. Кожному з учасників тих подій запам’яталися певні епізоди спільної боротьби, які у сукупності складають цілісну картину.

Пропоную учасникам тих подій поділитися своїми спогадами, згадати події недалекого минулого і оцінити їх вплив на Вашу долю, долю університетів за які Ви боролися і долю країни у цілому.

янукович щербань

Наразі керівництвом МОН, яке відходить, а також особами, що прагнуть зайняти їхні насиджені місця поширюються ідеї про «оптимізацію» чисельності університетів, добровільне «об’єднання» та інші «реформаторські» речі, які зводяться лише до ліквідації, а не інноваційного зростання. Приймаючи такі рішення потрібно продумувати їх можливі наслідки. У нинішній ситуації це може бути масовий від’їзд талановитої активної молоді за кордон, втрата інтелектуального потенціалу Нації, збезлюднення України. Проте є сподівання, що до повторення помилок (а точніше, злочинів) минулого справа не дійде.

студенти

PS. Події Наметової революції в Сумах висвітлено у книзі безпосередніх учасників тих подій: Мельник Л.Г., Ильяшенко С.Н., Ильяшенко Н.С. Vivat, Alma Mater, или Хроника палаточной революции в Сумах – 2004. – Сумы: ИТД «Университеская книга», 2006. – 399 с.

вивіска

 

Джерело: facebook

Фільм про "революцію на траві"