Неділя, 01 вересня 2019 18:35

Олег Корнієнко: «Правда та міфи про Суми»

Олег Корнієнко, історик, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України
Олег Корнієнко: «Правда та міфи про Суми»

29 серпня 2019 р. у книгарні «Є» в Сумах відбулася публічна лекція історика і краєзнавця, автора численних праць з історії Слобідської України, керівника місцевого осередку Національної спілки краєзнавців України Олега Корнієнка. Тема лекції – «Правда та міфи про Суми». Йшлося про період середини ХVІІ – ХVІІІ ст., коли відбувалася колонізація українцями Слобожанщини, засновувалися міста, формувалися автономний статус краю, його адміністративно-територіальний і військовий устрій, соціальна структура, козацько-старшинські династії. Лектор чітко визначив час заснування міста, імена засновників і будівничих кількох фортець Сум.

Лекція викликала жвавий інтерес не тільки у науковців, краєзнавців, викладачів і журналістів, але й у широкої громадськості. Приміщення книгарні було вщент заповнене слухачами. У заході взяв участь і кандидат історичних наук,  доцент Валерій Власенко.

Сподіваємося, що наступні публічні виступи місцевих науковців і краєзнавців спростують й інші міфи з історії нашого міста.

Джерело: Кафедра конституційного права, теорії та історії держави і права

Додаток