Вівторок, 29 жовтня 2019 21:28

Шаміль Акічев: «Поклав 30 років на створення книги»

Анастасія Залозна, журналіст (м. Конотоп)
Шаміль Акічев: «Поклав 30 років на створення книги»

Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського, краєзнавець Шаміль Акічев розповів про свою книгу «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» та шлях її створення.

За словами автора, це перша спроба у великому форматі показати історію краю від XVII століття до 1941 року. Вона присвячена пам’яті матері. Умовна назва могла бути «Річка Хронос Конотопщини».

Те, що у книзі немає розділів, не випадковість. Вона як річка Хронос, де події плинуть одна за одною.

«Не став робити розділи й через те, що дуже важко визначити де закінчуються окремі періоди. Усе почалося з 1634 року, коли зафіксована перша згадка про Конотоп, і закінчилося 22 червня 1941 року. Далі — війна, а там вже йде зовсім інша історія», — розповів Шаміль Акічев.

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» 

Книга як науково-популярне видання готувалося до друку понад 30 років. Краєзнавцю довелось попрацювати в архівах та бібліотеках Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Чернігова, Сум, Ніжина, Конотопа, щоб знайти маловідомих та невідомих фактів з історії краю. 

До книги увійшли архівні та газетні матеріали, відомості з різних джерел та дані про діячів із різноманітних енциклопедичних видань, у першу чергу з енциклопедичного видання «Сумщина в іменах».

Витратив понад 30 років для збору матеріалів для книги. Деякі факти не увійшли до книги, тому що вони сумнівні книжку, автор хотів так подати ці історичні матеріали читачу, щоб посіяти роздуми про минуле нашого краю, про відомих історичних осіб, а також про розуміння місця Конотопщини в історії України та Європи. 

Книга вийшла накладом у 200 примірників. Вона налічує 312 сторінок. Наразі точна дата презентації невідома. Як наголосив сам автор, недолік цієї книжки — відсутність фотографій, ілюстрацій, карт та схем. 

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» 

Після презентації книгу передадуть в архіви, бібліотеки, музеї та краєзнавчі організації Конотопа та України. Також хочуть передати примірники у Британську бібліотеку та Бібліотеку Конгресу США. У планах — зробити електронний варіант книги.

«Книга "Пам’ятні дати з історії Конотопщини" стане в пригоді вчителям, школярам, науковцям, краєзнавцям та всім, кого цікавить історія нашої малої батьківщини. Висловлю велику подяку всім небайдужим, які допомогли у її створенні», — зазначає автор.

Шаміль Муламович Акічев — науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського з 2005 року. Національність — татарин. Народився 28 вересня 1951 року у місті Чебарекуль Челябінської області. Освіта — вища історична. Закінчив денне відділення історичного факультету Пермського державного університету в 1976 році. З 1978 по 2003 працював учителем історії та основ правознавства ЗОШ І-ІІІ ступенів села Чорноплатове Конотопського району. Краєзнавством займається з 1976 року. Має звання «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців». Член Національної спілки краєзнавців України та Національної спілки журналістів України. Учасник Всеукраїнських науково-практичних конференцій у Києві, Харкові, Дніпрі, Сумах, Глухові, Ніжині, Конотопі, Батурині. Автор численних краєзнавчих публікацій у газетах та наукових журналах. Один зі співавторів першого комплексного дослідження історії Конотопщини «Конотопщина: час, події, долі».

Джерело: Конотоп.City

Новини

18-ті Затуливітрівські Читання

08-08-2020

Як завжди, Читання пам'яті відомого українського поета Володимира Затуливітра приурочуються до дня Св. Володимира і відбуваються в останні вихідні липня...

Вшанування пам'яті журналіста, члена Конотопської "Просвіти" Анатолія Соболєва

03-08-2020

У селі Попівка та місті Конотоп вшановували пам’ять журналіста, патріота, громадянина Анатолія Соболєва з нагоди його 80-річчя. До заходів долучилася...

В Чикаго знайдено вишиванку Леоніда Полтави

17-06-2020

Мовою музейних експонатів: Ще одна знахідка в колекції чоловічих вишиваних сорочок Українського Національного Музею в Чикаго. Серед багатьох із них...

50 років Віктору Рогу

24-05-2020

21 травня 1970 року в с.Погожа Криниця Роменського району Сумської області народився Віктор Олександрович Рог - чільний діяч українського націоналістичного...

100-ліття з дня народження Пилипа Гаврилова [Спогад]

16-04-2020

Друзі! Сьогодні (14 квітня ) виповнилося століття з дня народження Великого Вчителя України, педагога від Бога... А ще патріота і...

Про історичні зв'язки Русі-України з хрестоносцями

15-04-2020

Про історичну знахідку (уламок печатки Ордена Госпітальєрів), яка підтверджує зв'язки України-Русі з хрестоносцями, розповідає відомий український історик, науковий співробітник Інституту історії...