Субота, 30 листопада 2013 02:00

Чухно Володимир. Історія населених пунктів України [Середино-Будський район Сумської області]

Чухно Володимир
Чухно Володимир. Історія населених пунктів України [Середино-Будський район Сумської області]

Ця книга містить в собі короткі відомості про заселення Середино-Будського району Сумської області, часу заснування більшості його населених пунктів, їх дореволюційної історії, кількості проживали в них жителів і т.д. У ній наведено біографії найбільш відомих уродженців Серединобудщини, короткі відомості про деяких засновників хуторів і сіл, поміщені портрети ряду власників населених пунктів і т.п.

ЗМІСТ

От автора

Заселение Серединобудщины

Город Середина-Буда (Середина-Буда)

Пгт Знобь-Новгородское (Зноб-Новгородське)

С е л а

Белоусовка (Білоусівка)

Боровичи (Боровичі)

Васильевка (Василівка)

Васильевское (Василівське)

Великая Березка (Велика Берізка)

Винторовка (Винторівка)

Гаврилова Слобода (Гаврилова Слобода)

Гаврилово (Гаврилове)

Голубовка (Голубівка)

Гутко-Ожинка (Гутко-Ожинка)

Демченково (Демченкове)

Дуболесье (Дуболісся)

Жихово (Жихове)

Журавка (Журавка)

Заречье (Заріччя)

Знобь-Трубчевская (Зноб-Трубчевська)

Каменка (Кам'янка)

Карпеченково (Карпеченкове)

Ким (Кім)

Красичка (Красичка)

Красноярское (Красноярське)

Кренидовка (Кренидівка)

Крещиково (Хрещикове)

Кривоносовка (Кривоносівка)

Кудоярово (Кудоярове)

Кустино (Кустине)

Лесная Поляна (Лісова Поляна)

Лесное (Лісне)

Луг (Луг)

Лужки (Лужки)

Лукашенково (Лукашенкове)

Любахово (Любахове)

Лютое (Люте)

Мефедовка (Мефедівка)

Моховое (Мохове)

Новая Гута (Нова Гута)

Нововасильевка (Нововасилівка)

Нововладимировка (Нововолодимирівка)

Новосовское (Новосовське)

Новий Свет (Новий Світ)

Обиход (Обихід)

Очкино (Очкине)

Перемога (Перемога)

Пигаревка (Пигарівка)

Пилипы (Пилипи)

Подели (Поділи)

Полесское (Поліське)

Полянка (Полянка)

Порохонь (Порохонь)

Рог (Ріг)

Рожковичи (Рожковичі)

Ромашково (Ромашкове)

Руденька (Руденька)

Рудня (Рудня)

Сибилевщина (Сибилівщина)

Смелое (Сміле)

Сорокино (Сорокине)

Старая Гута (Стара Гута)

Стародубово (Стародубове)

Стягайловка (Стягайлівка)

Ситное (Ситне)

Таборище (Таборище)

Троицкое (Троїцьке)

Уборок (Уборок)

Украинское (Українське)

Улица (Улиця)

Уралово (Уралове)

Хильчичи (Хильчичі)

Хлебороб (Хлібороб)

Червоное (Червоне)

Чернацкое (Чернацьке)

Чигин (Чигин)

Шалимовка (Шалимівка)

Ясная Поляна (Ясна Поляна)

П о с е л к и

Варваринский (Варваринське)

Высокосов (Високосів)

Глухой уголок (Глухий куток)

Деменск (Деменськ)

Ефания (Єфанія)

Зелений (Зелене)

Зеленый Гай (Зелений Гай)

Калиновский (Калинівське)

Каменский (Камінське)

Комаровка (Комарівка)

Красный Бор (Красний Бор)

Красный Прогресс (Красний Прогрес)

Курган(Курган)

Лан (Лан)

Луг (Луг)

Михальковский (Михальківське)

Новая Спарта (Нова Спарта)

Петровский (Петровське)

Покровский (Покровське)

Рудак (Рудак)

Свердлово (Свердлове)

Соловьев (Соловйове)

Уречье (Уріччя)

Широченск (Широченськ)

Ягодное (Ягідне)

Ясная Поляна (Ясна Поляна)

Х у т о р а

Александровка (Олександрівка)

Андрейков (Андрійків)

Барятин (Барятин)

Белосветов (Білосвітів)

Береговой (Береговий)

Боровой (Боровий)

Бродок (Бродок)

Василия Кучерявого (Василя Кучерявого)

Вильна Праця (Вільна Праця)

Винторовка (Винторівка)

Виткин (Віткин)

Вовнянский (Вовнянський)

Вороного (Вороного)

Високая Гряда (Висока Гряда)

Голое Болото (Голе Болото)

Горовой (Горовий)

Гриневич (Гриневич)

Громов (Громів)

Гутка (Гутка)

Даровский (Даровський)

Демьяненко (Дем'яненко)

Демьяновский (Дем'яновський)

Дмитрия Ковалева (Дмитра Ковальова)

Дубовая Корна (Дубова Корна)

Духля (Духля)

Елизаветинский (Єлизаветинський)

Журавский (Журавський)

Заелка (Зайолка)

Займище (Займище)

Захлюповка (Захлюпівка)

Землянка (Землянка)

Зимник (Зимник)

Ивана Стародея (Івана Стародія)

Ивкин (Івкін)

Изотовка-Калинского (Ізотівка-Калинського)

Кажушный (Кажушний)

Калеевский (Каліївський)

Калиновка (Калинівка)

Калинского (Калинського)

Канавцев Гай (Канавців Гай)

Карнютин (Карнютин)

Кенин (Кенин)

Керонского (Керонського)

Компанейцев (Компанійців)

Косенков (Косенків)

Котляров (Котлярів)

Кравоновский (Кравоновський)

Кравченков (Кравченків)

Красносвигск (Красносвигськ)

Круглики (Круглики)

Круково (Крукове)

Кузьмин Окоп (Кузьмин Окоп)

Курганки (Курганки)

Кутневский (Кутневський)

Лаврово (Лаврове)

Лежнев (Лежнів)

Леонов Угол (Леонів Угол)

Леонтия Ковалева (Леонтія Ковальова)

Липовый Рог (Липовий Ріг)

Лостовецкого (Лостовецького)

Лужки (Лужки)

Луначарский (Луначарський)

Лютый (Лютий)

Маевский (Маївський)

Макуховщина (Макухівщина)

Макухинский (Макухинський)

Мальвинский (Мальвинський)

Марьяновка (Мар'янівка)

Матронченко (Матронченко)

Маховой (Маховий)

Недушка (Недушка)

Немцев (Німців)

Новенький (Новенький)

Новиков (Новиків)

Новокрасный (Новокрасний)

Новопетропавловский (Новопетропавлівський)

Ображеевка (Ображіївка)

Ольховик (Ольховик)

Ольховка (Ольхівка)

Онопреенков (Онопрієнків)

Осташков (Осташків)

Павленко (Павленко)

Палеев (Паліїв)              

Пастушенко (Пастушенко)

Пенище (Пенище)

Первомайский (Першомайський)

Перелесянка (Перелісянка)

Пески (Піски)

Песчанка (Піщанка)

Петровский (Петровський)

Пигаревский (Пигарівський)

Писаренков (Писаренків)

Подалянкин (Подалянкин)

Подлесньїй (Підлісний)

Покорский (Покорський)

Полюшкин-Ложок (Полюшкин-Ложок)

Поножное (Поножне)

Приурочище Лютой (Приурочищі Лютої)

Присторное (Присторне)

Пристороннее (Пристороннє)

Пунинского (Пунинського)

Раев (Раєв)

Речица(Річиця)

Руда (Руда)

Руднянская Больница (Руднянська Лікарня)

Савицкий (Савицький)

Самсонов (Самсонов)

Сапачов (Сапачов)

Селище (Селище)

Слободка (Слободка)

Совка (Совка)

Соловьев (Соловйов)

Софиевский (Софіївський)

Спасский (Спаський)

Степаненко (Степаненко)

Стринадкин (Стринадкин)

Суденкин (Судєнкін)

Сухолютка (Сухолютка)

Сучкин (Сучкин)

Терещенка (Терещенка)

Тимощенков (Тимощенків)

Толкачи (Толкачі)

Уречье (Уріччя)

Фалько (Фалько)

Федора Белаша (Федіра Білаша)

Ховсти Бор (Ховсти Бор)

Христианодорф (Христианодорф)

Цыганков (Циганків)

Ченчиков (Ченчиків)

Черная Грязь (Чорна Грязь)

Черня (Черня)

Чигинский (Чигинський)

Шапошников (Шапошників)

Шарепин (Шарепин)

Швайкино (Швайкино)

Шот (Шот)

Административно-территориальное деление Серединобудщины

Известные уроженцы Серединобудщины

Андрей Парфенович Заблоцкий-Десятовский

Павел Парфенович Заблоцкий-Десятовский

Михаил Парфенович Заблоцкий-Десятовский

Николай Маркович Колмаков

Герасим Иванович Лузанов

Иван Иванович Пантюхов

Василий Федорович Псиол

Михаил Осипович Судиенко

Иосиф Михайлович Судиенко

Ермолай Васильевич Четвертаков

Михаил Васильевич Юркевич

Усадьба Судиенко в Очкино

Cписок использованных источников

 

 

Новини

Нове дослідженння з історії репресій на Сумщині

18-04-2021

Шановні друзі, хочемо повідомити вас про нове дослідження з історії сталінських репресій на Сумщині. Книга має назву "Засуджені комунізмом. Історія...

Борцеві за волю Леонтію Христовому відмовлено в реабілітації

01-04-2021

25 березня 2021 р. Національна комісія з реабілітації відмовила в реабілітації легендарного отамана. Відкритий лист до Інституту національної пам’яті У березні...

У Сумах серед промислових приміщень знайшли залишки старовинної церкви [Відео]

26-03-2021

У Сумах серед промислових приміщень на Горького, 12 знайшли будівлю, в якій понад 100 років тому була церква. Зараз вона...

Підведено підсумки онлайн-вікторини "Шевченко і Сумщина"

17-03-2021

Про це повідомила на своїй сторінці Ольга Резніченко - заступник начальника управління-начальник відділу у справах молоді управління молоді та спорту...

Держархів Сумської області розгорнув фотовиставку про Революцію Гідності

18-02-2021

18 лютого 2021 року на вебсайті архіву розгорнута фотовиставка до Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв...

Відійшла у вічність Лада Павлівна Сапухіна

16-02-2021

Редакція Сумського історичного порталу глибоко сумує з приводу смерті Лади Павлівни Сапухіної і висловлює свої співчуття рідним та близьким. Народилася Лада Павлівна...