У 1932 - 1933 роках я працювала в Київському сільськогосподарському інституті на кафедрі землеробства, що розміщувалась тоді на Солом'янці. Весь персонал інституту - студенти і професорсько-викладацький склад, крім завідувачів кафедрами, - був мобілізований на збирання урожаю збіжжя в маєтку Митниці, що тоді належав вузу. Відряджували туди групами. Професорсько-лекторський персонал направляли невеликими партія-ми на тиждень - два, а студентів там тримали ціле літо. В одну з таких партій потрапила і я, хоча з деяких причин (як студентка-заочниця) і не підлягала мобілізації,…
«Історичний вебінар\Historical webinar», презентує вебінар за участі поважного дослідника української культурної спадщини, кандидата архітектури Віктора Вечерського. Виступ дослідника присвячений Глухову – «спеціально забутому» історичному місту України. Накинуте Росією штучне забуття (разом зі знищенням міської інфраструктури) зумовлено статусом міста у 18 ст. як останньої столиці Гетьманщини з найрозвиненішими на той час функціями державного менеджменту. У цьому контексті невипадковими були спроби українських промисловців родини Терещенків відродити місто у другій половині 19 – на початку 20 ст. Як стверджує історик архітектури Віктор Вечерський,…
Подаємо єдиний номер газети  "Листок Роменськоі Просвіти", що вийшла напередодні відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку в Ромні 28 жовтня 1918 р. і зберігається в фондах Україніки Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника.
Сьогодні ми спілкуємося з Геннадієм Іванущенком – істориком, архівістом, дослідником українських визвольних змагань ХХ ст, а ще громадським діячем та просвітником. І тему для сьогоднішньої дискусії ми обрали таку: «Жіноче слово у боротьбі за омріяну українську волю». А говоритимемо про коротке, мов спалах, життя двох наших землячок - Насті ГУДИМОВИЧ та Марусі ТАРАСЕНКО. Цитата: Є в нашій історії імена й події, про які треба постійно пам’ятати, шукаючи в них не так фактів минулого, як натхнення для сучасників. Такою подією для…
Історичні студії в стінах Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки з ведучою Тетяною ГОЛУБ. Гість Історичних Студій – Олег КОРНІЄНКО, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відданий дослідник епохи козаччини, автор низки книжок, публікацій з козацької минувшини Слобідського краю. …Найбільш колоритною фігурою Слобідської України кінця ХVІІ – початку ХVІІІ ст. є перший сумський полковник, воїн, державник, котрий у певний історичний період змагався за гетьманську булаву із самим Іваном Мазепою, котрий зробив величезний вклад в українську колонізацію слобідських земель, зміцнення…
Розповідь про знаного українського художника, поета, мистецтвознавця, народознавця, громадського діяча поч. ХХ ст., засновника першого Сумського історико-художнього музею Никанора Харитоновича Онацького (1874-1937), репресованого більшовицькою владою за українські погляди. Гість: Надія ЮРЧЕНКО – українська мистецтвознавиця, музейниця Тайм-коди для зручності перегляду: 00:00 – Хто такий Никанор Онацький? Самоідентифікація митця. Значення постаті в сучасному українському контексті. 01:45 – Молоді роки Онацького. 02:00 – Навчання на художника – в Москві, Одесі. 03:46 - Сумський період життя митця. Вагома мистецька справа – створення Сумського художньо-історичного…
«Історичні Студії» у стінах Сумської ОУНБ з ведучою – завідувачкою відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тетяною ГОЛУБ. Спільний медійно-просвітницький проєкт Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки та Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Гість: Геннадій ІВАНУЩЕНКО, краєзнавець, архівіст, публіцист, дослідник українських визвольних змагань ХХ ст. - про видатних людей Сумщини. ...Його життя, немов пригодницький роман, де стрімка кар’єра в гвардії царської армії, згодом вищі чини в УНР й блискучі перемоги на фронті, далі політична еміграція до Європи, викрадення чекістами, допити,…
«Історичні Студії» у стінах Сумської ОУНБ з ведучою – завідувачкою відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тетяною ГОЛУБ. Спільний медійно-просвітницький проєкт Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки та Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Гість «ІС»: Олег КОРНІЄНКО - голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, громадський діяч, дослідник епохи козаччини, минувшини Слобідського краю. Найбільш колоритною фігурою Слобідської України к. ХVІІ – поч. ХVІІІ ст. є перший сумський полковник, воїн, державник, засновник м. Суми Гарасим Кіндратович КОНДРАТЬЄВ, який зробив неабиякий…
Неподалік Вінніпегу (провінція Манітоба, Канада), знайдено поховання видатного уродженця Сумщини, музикознавця, диригента, громадського діяча Павла Маценка. Сумський історичний портал уже публікував його унікальний спогад про Різдво в Сумах 1918 року. Сьогодні ми публікуємо відео про віднайдення могили видатного українця, яке здійснила п. Людмира Шикота – українська активістка з Вінніпегу. Нижче – біографічна довідка про нашого земляка:

Новини

У Глухові відкрили меморіальну дошку Юрію Коваленку

15-03-2024

Сьогодні мали честь бути присутніми на відкритті меморіальної дошки Юрію Коваленку - відомому історику, археологу, краєзнавцю, який загинув 14 березня...

Пам’яті історика Володимира Муравського

06-03-2024

З глибоким сумом сповіщаємо, що 4 березня 2024 р. у Львові помер член Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Володимир Муравський – «Мураха». Народився...

Віктору Ющенку – 70

23-02-2024

Сьогодні відзначає свій 70-літній Ювілей третій Президент України Віктор Ющенко. Період його президенства – це запекла боротьба з промосковською номенклатурою, яка...

Пам'яті Лідії Григорівни Шеремет

10-02-2024

9 лютого померла Лідія Григорівна Шеремет, колишній депутат міськради, екс-директор заповідника "Михайлівська цілина", знавець народних традицій, автор величезної колекції старовинних...

Російський терорист Прилєпін про перейменування в Сумах

07-02-2024

Про перейменування вулиць у Сумах він написав на своєму Телеграм-каналі. Зокрема він визнав, що Ковпак воював проти України в 1918...

На Сумщині тероборона зупинила російську ДРГ: що відомо

04-02-2024

3 лютого на підступах до Глухівської громади бійці територіальної оборони України зупинили російську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася перетнути державний кордон України. Про це повідомив Сергій...