Понеділок, 20 січня 2020 09:52

Чорні сторінки історії Тростянеччини. 1932 - 1933 роки [Документи. Спогади. Факти]

Упорядник М. С. Мельник
Чорні сторінки історії Тростянеччини. 1932 - 1933 роки [Документи. Спогади. Факти]

Збірник документів та спогадів "Чорні сторінки історії Тростянеччини. 1932-1 933 роки" - то є плідна праця багатьох жителів нашого району, які звідусіль, по краплинах, збирали інформацію про цю жахливу трагедію, аби розкрити землякам всю довго замовчувану правду про ті події.

Цей збірник зібрав у собі інформацію про Голодомор на території нашого району, не одного автора, а спогади і свідчення сотень жителів сіл і міста, які не бажають щоб правда про ті страшні лихоліття 75-річної давнини приховувалися ще кілька десятиліть, а надалі відійшла в небуття.

Робота над дослідженням Голодомору 1932 - 1933 рр. на Тростянеччині ще триває. Щодня чисельність свідчень очевидців тих страшних подій зростає, адже «кістлява» рука голоду не оминула ні одного населеного пункту району.

Тож хай людська пам’ять, світло свічок, гірлянди і квіти до пам’ятників і пам’ятних знаків навічно загиблих наших земляків, завжди будуть нагадувати нам про тих хто не з власної волі, в страшних голодних муках, пішов із життя.

Нехай нагадують і про тих, чиїми руками заплановано і здійснено цей злочин проти людства.

Цей збірник - перша спроба, в нашому районі, підняти завісу над страшною таємницею і злочином, найбільшим серед усіх часів і народів. Перша, але будемо сподіватись, не остання.

Ця тема ще чекає своїх неупереджених дослідників.