Понеділок, 04 грудня 2023 20:09

Шумило Сергій. Млин

Автор
Приблизно такий же млин над яром був у мого прадіда козака-землевласника Леонтія Антоновича Шумила у його родовому хуторі Шумили Лебединського повіту Харківської губернії (нині Сумської області). Він його будував власноруч разом зі своїм братом Мусієм. Прадід був учасником Першої світової війни (воював на румунському фронті), мав у хуторі Шумили власне господарство та землі (а також млин, комори, худобу), де працював не покладаючи рук. Всього в житті досягав несамовитою працею. Потім прийшли більшовики, розкуркулили і все відібрали, млин відійшов до колгоспу,…
Рішення про відкриття Глухівського учительського інститут було ухвалено рівно півтора століття тому у вересні 1873 року за ініціативи тодішніх керівників Глухівщини, яку підтримав міністр народної освіти, що особисто відвідав Глухів. А у жовтні 1874 року розпочалася підготовка майбутніх учителів у Глухівському інституті.
3 вересня, знаний в Україні майстер Олександр Єгорович Ковальов відзначив 75-й день народження. До того ж, початок вересня - це півстолітній ювілей його плідної діяльності на педагогічній ниві.
Конотоп – місто на Лівобережній Україні, у Сумській області, назва якого відома кожному українцю. Крім “конотопської відьми”, інша важлива асоціація – Конотопська битва 1659 року: одна з найславніших звитяг українського (та кримськотатарського) воїнства над московитами. Вже у сучасній війні за Незалежність Конотоп пережив місячну блокаду росіянами, а населені пункти Конотопського району регулярно зазнають ворожих обстрілів. Від самого ж міста – якихось 70 кілометрів до “порєбріка”. В його історії були як славні, так і безславні сторінки. Так, 23 січня 1918 року на…
«Фельдшер» і «Джан» — сумчани, які волонтерили з перших днів війни. Коли наприкінці лютого російські війська відганяли свою техніку з Верхньої Сироватки, місцеві повідомили, що в селі ще лишилися окупанти. Разом із кількома військовими зі 117-бригади відчайдушні сумчани поїхали до Великого Бобрику, де з білим прапором пішли на танк і взяли в полон російського солдата. Військовополонений зізнався, що приїхав із Республіки Хакасія на навчання, і спочатку не хотів здаватися в полон, адже командир пообіцяв, що його заберуть. За кілька місяців…
Українські військові звільнили місто Тростянець на Сумщині. Як повідомив голова Тростянецької міськради Юрій Бова, військові РФ тікають з міста на крадених автівках та скутерах. Після відступу на скутерах і шкільних автобусах з району Тростянця і Боромлі 4 гвардійську танкову Кантемирівську дивізію справедливо буде перейменувати в Мародерську. Вкрадений український транспорт «атци-камандіри» нафарширували награбованою побутовою технікою. Натомість рядовй склад тікав у бік російського кордону на велосипедах і пішки на скутерах. До цього повідомлялося, що ЗСУ за допомогою NLAW розбили російський танк Т-80…
Список вулиць у місті Ромни, перейменованих на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (2015) з інформацією про їх нові назви.
Коли потрапляєш у нову ситуацію - першим ділом шукаєш земляків. Або їх сліди. Або підтвердження того, що вони десь тут - поруч. Ці, оригінально складені дерев'яні бруски з нанесеними графіті привернули мою увагу одразу по прибутті на Майдан 19.01.2014. Саме в цей день очікувалися переломні події в історії Євромайдану. І вони відбулися. Власне, вже надвечір народне повстання на вул.Грушевського надало Майдану нового образу, з яким він і увійшов в історію, як Революція Гідності. З цих графіті у той час, "на…
П'ятниця, 22 січня 2021 21:52

Welсome to Poltava!

Автор
Звичайно ж, так говорять тільки місцевим, а гостям з України - по-нашому: "Ласкаво просимо до Полтави!" Село з такою назвою знаходиться недалеко від Торонто. Йому вже понад 50 років. Тут усе як у нас, тільки немає сільради і ніколи не було колгоспу. А синьо-жовті прапори були завжди. Як і українці. А душа українця, вона ж до краси, до природи тягнеться! До землі... "Антеїзм", - як казав вихідець з тієї, "материкової" Полтавщини Григорій Сковорода. Бо поки Антей тримався землі - був…
Подорожі, крім багатьох принад, гарні ще й тим, що ламають стереотипи і зміцнюють істини. Дочитую спогади свого земляка Євгена Онацького "У вавилонському полоні". Видані в Буенос-Айресі 1949 року, вони досить свіжо і детально описують його поневіряння в Римській, потім Берлінській тюрмі і, нарешті, в "Целленбау" - спецоб'єкті концтабору Заксенхаузен.

Новини

У Глухові відкрили меморіальну дошку Юрію Коваленку

15-03-2024

Сьогодні мали честь бути присутніми на відкритті меморіальної дошки Юрію Коваленку - відомому історику, археологу, краєзнавцю, який загинув 14 березня...

Пам’яті історика Володимира Муравського

06-03-2024

З глибоким сумом сповіщаємо, що 4 березня 2024 р. у Львові помер член Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Володимир Муравський – «Мураха». Народився...

Віктору Ющенку – 70

23-02-2024

Сьогодні відзначає свій 70-літній Ювілей третій Президент України Віктор Ющенко. Період його президенства – це запекла боротьба з промосковською номенклатурою, яка...

Пам'яті Лідії Григорівни Шеремет

10-02-2024

9 лютого померла Лідія Григорівна Шеремет, колишній депутат міськради, екс-директор заповідника "Михайлівська цілина", знавець народних традицій, автор величезної колекції старовинних...

Російський терорист Прилєпін про перейменування в Сумах

07-02-2024

Про перейменування вулиць у Сумах він написав на своєму Телеграм-каналі. Зокрема він визнав, що Ковпак воював проти України в 1918...

На Сумщині тероборона зупинила російську ДРГ: що відомо

04-02-2024

3 лютого на підступах до Глухівської громади бійці територіальної оборони України зупинили російську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася перетнути державний кордон України. Про це повідомив Сергій...