«Фельдшер» і «Джан» — сумчани, які волонтерили з перших днів війни. Коли наприкінці лютого російські війська відганяли свою техніку з Верхньої Сироватки, місцеві повідомили, що в селі ще лишилися окупанти. Разом із кількома військовими зі 117-бригади відчайдушні сумчани поїхали до Великого Бобрику, де з білим прапором пішли на танк і взяли в полон російського солдата. Військовополонений зізнався, що приїхав із Республіки Хакасія на навчання, і спочатку не хотів здаватися в полон, адже командир пообіцяв, що його заберуть. За кілька місяців…
Українські військові звільнили місто Тростянець на Сумщині. Як повідомив голова Тростянецької міськради Юрій Бова, військові РФ тікають з міста на крадених автівках та скутерах. Після відступу на скутерах і шкільних автобусах з району Тростянця і Боромлі 4 гвардійську танкову Кантемирівську дивізію справедливо буде перейменувати в Мародерську. Вкрадений український транспорт «атци-камандіри» нафарширували награбованою побутовою технікою. Натомість рядовй склад тікав у бік російського кордону на велосипедах і пішки на скутерах. До цього повідомлялося, що ЗСУ за допомогою NLAW розбили російський танк Т-80…
Список вулиць у місті Ромни, перейменованих на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (2015) з інформацією про їх нові назви.
Коли потрапляєш у нову ситуацію - першим ділом шукаєш земляків. Або їх сліди. Або підтвердження того, що вони десь тут - поруч. Ці, оригінально складені дерев'яні бруски з нанесеними графіті привернули мою увагу одразу по прибутті на Майдан 19.01.2014. Саме в цей день очікувалися переломні події в історії Євромайдану. І вони відбулися. Власне, вже надвечір народне повстання на вул.Грушевського надало Майдану нового образу, з яким він і увійшов в історію, як Революція Гідності. З цих графіті у той час, "на…
П'ятниця, 22 січня 2021 21:52

Welсome to Poltava!

Автор
Звичайно ж, так говорять тільки місцевим, а гостям з України - по-нашому: "Ласкаво просимо до Полтави!" Село з такою назвою знаходиться недалеко від Торонто. Йому вже понад 50 років. Тут усе як у нас, тільки немає сільради і ніколи не було колгоспу. А синьо-жовті прапори були завжди. Як і українці. А душа українця, вона ж до краси, до природи тягнеться! До землі... "Антеїзм", - як казав вихідець з тієї, "материкової" Полтавщини Григорій Сковорода. Бо поки Антей тримався землі - був…
Подорожі, крім багатьох принад, гарні ще й тим, що ламають стереотипи і зміцнюють істини. Дочитую спогади свого земляка Євгена Онацького "У вавилонському полоні". Видані в Буенос-Айресі 1949 року, вони досить свіжо і детально описують його поневіряння в Римській, потім Берлінській тюрмі і, нарешті, в "Целленбау" - спецоб'єкті концтабору Заксенхаузен.
Чергова адміністративна реформа, схоже, завершилася. Однак цей тривалий у часі процес породив більше запитань, ніж відповідей. Особливо в  контексті долі села, як носія  й оберегу українського духу, мови, культури, зрештою осібності, неповторності нації. Не кажучи вже про відвічну місію села як оберегу здорового тіла землі-годувальниці.  Головною проблемою нинішньої реформи є те, що розробленням, а точніше, «продавлюванням» на всіх верхах влади  її концепції та стратегії займалися особи, глибоко не укорінені ні в українську  історію, ні в ментальність українства. Перманентне перетасовування начальства…
Вівторок, 17 листопада 2020 20:05

"Там, де з води ростуть дерева"

Автор
Легенда саме так пояснює назву "Торонто" мовою Міссісагуа, - одного з племен гуронів. А назву Міссісагуа тепер носить окреме місто, яке майже зрослося з Торонто. Початок історії Торонто відносять до 1787 року, коли британці придбали у цього племені 1000 км² території. Це було потрібно для протистояння французам, торгівельні пости яких з`явилися тут раніше англійців. Завдяки косі, яку утворила течія річки з милозвучною "канадською" назвою - Дон, сучасне Торонто має найкращу гавань з цього боку Великих озер. Згодом, це обумовило створення…
Субота, 31 жовтня 2020 07:20

Точка на карті, що оживає

Автор
Презентація рідного міста по-новому — основна мета діяльності учнів-краєзнавців з трьох різних міст України. Тому основний задум — це створення постерів з QR-кодами,  відеозаписів про найцікавіші об’єкти в містах та проведення  інтерактивних екскурсій, майстерок, квестів, театралізованих реконструкцій  учасниками проєкту.  Наш проєкт поєднав креативну молодь з трьох міст задля  реалізації однієї мрії: вивчати і досліджувати історію рідного краю та презентувати Україну по-новому.
Українка з Америки Галина Климук-Хом'як - про те, як з ЄвроМайдану у Нью-Йорку вона дісталася Майдану в Києві - і чому і як надовго залишилася тут. Розмовляла Наталя Соколенко.  п.Галина також є волонтеркою Сумських волонтерських сил. За її допомогою було придбане перше вантажне авто для поїздок сумських волонтерів в зону АТО у 2014 році. З того часу вона постійно опікується волонтерським рухом на Сумщині, пораненими військовими та родинами загиблих героїв, надає доромогу нашим захисникам, які перебувають на фронті, організовує збори…

Новини

Презентація збірника "Товариство "Просвіта" на Сумщині" в Недригайлові

23-05-2023

19 травня у приміщенні Недригайлівського краєзнавчого музею відбулася презентація збірника документів «Товариство «Просвіта» на Сумщині: у 2 тт.», який упорядкували...

Презентація нової збірки поетеси Людмили Ромен "ОБрази, обРАзи, обраЗИ"

22-05-2023

В Сумській міській бібліотеці ім. Т. Шевченка 10 травня відбулася презентація нової унікальної збірки віршів — оригінальних тавтограм української поетеси...

Гостя з Австралії розповіла студентам про українського вояка армії УНР

16-05-2023

9 травня в ННІ історії, права та міжнародних відносин відбулася гостьова лекція віцепрезидентки Світового конгресу українців у Південній півкулі, меценатки...

Пішов з життя історик Сергій Білокінь

15-04-2023

Не стало доктора історичних наук Сергія Івановича Білоконя (1948-2023).

Відзнака командира 15-го окремого Сумського батальйону

02-04-2023

Пишаюся, що долучився до створення відзнаки командира 15-го окремого Сумського батальйону! Принаймні, нашим козакам, що тримали кордони Сумщини впродовж тривалого...

"Це те, що сьогодні ми називаємо архівною революцією". У Сумах презентували книгу документів з історії України

29-03-2023

Дипломатичні документи та листування між Козацькою державою та Шведською імперією 17-18 століть: у Сумах презентували книгу "Скарби шведських архівів. Документи...