Коли потрапляєш у нову ситуацію - першим ділом шукаєш земляків. Або їх сліди. Або підтвердження того, що вони десь тут - поруч.
Ці, оригінально складені дерев'яні бруски з нанесеними графіті привернули мою увагу одразу по прибутті на Майдан 19.01.2014. Саме в цей день очікувалися переломні події в історії Євромайдану. І вони відбулися. Власне, вже надвечір народне повстання на вул.Грушевського надало Майдану нового образу, з яким він і увійшов в історію, як Революція Гідності.
З цих графіті у той час, "на скору руку" я вихоплював у кадр "сумські мотиви" - те, що свідчило про представленість нашого краю в тих героїчних, драматичних та історичних подіях (а що вони такими були - вже не залишалося жодного сумніву). Пам'ятаю, що інсталяція протрималася практично до кінця Майдану.
Що з нею сталося потім - невідомо. Можливо дерево пішло на будівництво барикад. Але, думаю, швидше за все - ми самі її спалили частинами під час вирішальних боїв за Майдан в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р. Тоді, коли лінія оборони проходила через Пам'ятник Незалежності, важливо було створити вогняний і димовий бар'єр перед карателями Януковича. Тому в хід ішло все, що горіло.
А фотоколекція - це все, що тоді, перед "Вогнехрещам" встиг зафіксувати. Можливо в учасників Майдану збереглися інші її фрагменти, де також представлена географія нашої області - редакція Сумського історичного порталу буде вдячна за доповнення.
Для зручності: під кожним фото - підпис з назвою населеного пункту Сумщини, який там зафіксований.