Певно що так трапилося в нашій історії, що місяць травень наповнений достоту розмаїттям багатьох особливостей, які визначають відчуття доби, відчуття втрат і перемог; порпання в питаннях: чому так сталося?! Не знаходження відповідей й критичного аналізу здійснюваного. Складно усвідомити, що кращих і відданих Україні людей знищили наші вороги як в минулому: Симона Петлюру, Євгена Коновальця, Степана Бандеру, Максима Славінського, Івана Фещенка-Чопівського, сотні тих, хто лежить у Биківні й по неосяжних просторах Гулагу, так і нині знищують найвідданіших і найсміливіших серед нас.…
Сумський краєзнавець видав нову книгу і розповів про сумську історію.   Ви знаєте, що таке «смок» чи хто така «фіндюрка»? А може чули, що означає слово «локня»? Саме про це йдеться у новій книзі сумського історика Олега КОРНІЄНКА «Лексикон доби козаччини XVII-XVIII ст.», яку було презентовано у Сумах минулого тижня. У виданні краєзнавець зібрав 2230 військових і побутових історичних термінів, частина з яких забута навіть фахівцями. До речі, багато таких слів згодом перетворилися на прізвища, які і зраз побутують в…
Друга світова війна ознаменувала черговий етап діяльності українського самостійницького руху. На відміну від соціалістів, монархістів та націонал- демократів ОУН мала організаційну вертикаль із осередками по всій Західній Україні, чітку субординацію та досвід нелегальної боротьби в умовах Польської держави. Зникнення ІІ Речі Посполитої та входження західноукраїнських етнічних земель до складу СРСР стимулювало боротьбу, спрямовану на відродження Української державності. Нова геополітична реальність активізувала боротьбу для досягнення цієї мети. У лютому 1940 року виник Революційний Провід Організації Українських Націоналістів. На ІІ Великому зборі…
Подружжя Кифоренків у нашому краю всі якщо не знають, то чули про них. А якщо й не пам’ятають прізвища, то словосполучення «тернівський хліб» одразу ставить усе на місця. Так, це ті люди, які вже два десятиліття, починаючи з 2002 року, забезпечують наш регіон якіс­ним і смачним продуктом першої необхідності. Тернівський хліб на Недригайлівщині користується популярністю, нерідко доводиться чути, що покупці запитують, а його вже розібрали. Забігаючи наперед, скажу, що я привезла з Тернів білу й сіру хлібини і булочку з…
Місто Суми має свою історію та багато міфів і легенд. Що з них правда, а що вигадка сьогодні розбиралися з краєзнавцем - Олегом Корнієнком. Більше про дату та рік заснування Сум, походження назви та замуровану Марусю у стінах Воскресенської церкви - дивіться у відео.
В бою проти російських окупантів на заблокованій ворогом "Азовсталі" від кулі снайпера загинув 18-річний студент 1 курсу Інституту фізичної культури СумДПУ імені А. С. Макаренка Денис Бондаренко. Родом він був із села Стецьківка Сумського району. "Йому було лише 18 років. Вічна пам’ять Герою! Горіть у пеклі, окупанти! (Наразі тіло для поховання забрати немає можливості)", написав доцент СумДПУ Андрій Леоненко. Денис Бондаренко був активним учасником та організатором молодіжного патріотичного руху на Сумщині, зокрема Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура". "І досі не можу повірити...…
Трохи за події 7 березня. До найближчого до Курщини блокпосту міста Суми надійшла інформація, що через пункт пропуску "Юнаківка" йде не захищена колона бензовозів. Декілька мобільних груп рушають на перехоплення, в селі Іволжанське місцеві зупинили колону і орків вже відловлюють у навколишніх лісах. Наша група йде далі перевірити, чи не йдуть часом наступні колони орків. Дорога вільна повертаємося, місцеві пакують п'ятнадцять полонених до позашляховика, з Сум йде авто з новими розвідданими. !!! Всі розбігайтесь, наступна колона прикрита бронетехнікою орків !!!…
Упорядковуючи родинний архів, знайшла конверт із написом «Богданівка». У пожовтілих від часу вирізках із газет 1950-х років йшлося про масові розстріли, як тоді писали, мирних радянських громадян. Саме за селом Богданівка, що на річці Південний Буг у Миколаївській області, 80 років тому, 21 грудня 1941 року, почалось жахливе за своєю жорстокістю знищення зігнаних у гетто євреїв.
Пропонуємо вашій увазі мультимедійний відео - проєкт «Я дерево Правди. Народ я могучий!» в рамках проведення Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», організатором якого є Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України у співпраці із центральними та місцевими органами влади. Також в організації заходу беруть участь представники Інституту Історії України НАН України, Кабінету Міністрів України, Спілки письменників України. Автор проєкту: Юрченко Владислава Юріївна, 14 років, жителька села Бобрик Роменського району Сумської області. Активна, добра, весела, цілеспрямована. Мріє жити в країні,…
У 2021 році виповнюється 200  років з Дня народження великого російського письменника Федора Достоєвського. Ми також вирішили долучитися до цієї дати і показати справжнього Достоєвського, а не спотвореного російськими міфами та пропагандою. Бо, як відомо, самі росіяни погано знають справжні погляди українців за походженням Достоєвського,  Гоголя та інших письменників. У 1920  році,  знаходячись  в еміграції, рідна донька письменника Федора Достоєвського Любов Федорівна Достоєвська видала в Мюнхені книгу про свого батька під назвою “Dostojewski geschildert von seiner Tochter”, що стала справжньою…

Новини

Презентація збірника "Товариство "Просвіта" на Сумщині" в Недригайлові

23-05-2023

19 травня у приміщенні Недригайлівського краєзнавчого музею відбулася презентація збірника документів «Товариство «Просвіта» на Сумщині: у 2 тт.», який упорядкували...

Презентація нової збірки поетеси Людмили Ромен "ОБрази, обРАзи, обраЗИ"

22-05-2023

В Сумській міській бібліотеці ім. Т. Шевченка 10 травня відбулася презентація нової унікальної збірки віршів — оригінальних тавтограм української поетеси...

Гостя з Австралії розповіла студентам про українського вояка армії УНР

16-05-2023

9 травня в ННІ історії, права та міжнародних відносин відбулася гостьова лекція віцепрезидентки Світового конгресу українців у Південній півкулі, меценатки...

Пішов з життя історик Сергій Білокінь

15-04-2023

Не стало доктора історичних наук Сергія Івановича Білоконя (1948-2023).

Відзнака командира 15-го окремого Сумського батальйону

02-04-2023

Пишаюся, що долучився до створення відзнаки командира 15-го окремого Сумського батальйону! Принаймні, нашим козакам, що тримали кордони Сумщини впродовж тривалого...

"Це те, що сьогодні ми називаємо архівною революцією". У Сумах презентували книгу документів з історії України

29-03-2023

Дипломатичні документи та листування між Козацькою державою та Шведською імперією 17-18 століть: у Сумах презентували книгу "Скарби шведських архівів. Документи...