П'ятниця, 11 червня 2021 19:46

На Сумщині відзначили 130-ту річницю з дня народження командира Українських Січових Стрільців, полковника Армії УНР та Провідника ОУН Євгена Коновальця

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА
Саморобний мідний значок з Євгеном Коновальцем, який використовували члени та симпатики ОУН в Краснопільському районі Сумської області в роки ІІ Світової війни (речовий доказ з Галузевого Державного архіву СБУ) Саморобний мідний значок з Євгеном Коновальцем, який використовували члени та симпатики ОУН в Краснопільському районі Сумської області в роки ІІ Світової війни (речовий доказ з Галузевого Державного архіву СБУ)

За підтримки Сумської облдержадміністрації в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка пройшов захід просвітницько-патріотичного спрямування у форматі «круглого столу» за участю науковців та громадських активістів на тему: «Євген Коновалець в боротьбі за Українську самостійну соборну державу»

Захід присвячений 130-ій річниці з дня народження командира Українських Січових Стрільців полковника Армії Української Народної Республіки та Провідника Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця.

Усі виступаючі були спільні в одному: Євген Коновалець – це одна з центральних осіб в історії українського народу ХХ століття.

За словами головного спеціаліста Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації Олексія УСЕНКА, цей захід відбувається відповідно до постанови Верховної Ради України про увічнення пам’яті видатних особистостей.

«14 червня 1891 року народився Євген Коновалець. Ця людина все життя вела боротьбу за відновлення української самостійної соборної держави. Він – засновник Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів. І нинішні гасла «Слава Україні! Героям Слава!» – це ті гасла, які запроваджував Євген Коновалець в його час», – розповів Олексій Усенко.

Голова обласної організації Конгресу Української інтелігенції Віктор КАЗБАН зазначив: «Сьогоднішній день особисто для мене є дуже визначальним в розумінні того, що нарешті ми дожили до того часу, коли українці почали вшановувати своїх героїв, вивчати в освітянських програмах. І це, я вважаю, показник того, що ми стали на правильний шлях незалежності, з якого вже не зійдемо ніколи».

Для члена вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадія ІВАНУЩЕНКА, Євген Коновалець – дуже цікава постать, про яку зберіглося багато джерел. Ці джерела розкидані по всьому світу. І під час засідання у форматі «круглого столу» йшлося про дані українських та закордонних архівів щодо цієї особистості.

Уявити історію України ХХ століття без Євгена Коновальця важко. Адже його роль у розвитку визвольного руху, який через понад півстоліття після його смерті все ж досяг своєї мети, була, без сумніву, визначальною.

До речі, з нагоди 130 річниці з Дня народження командира Українських Січових Стрільців 9 червня 2021 року Національним банком України вводиться в обіг Пам'ятна монета «Євген Коновалець».

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА

Новини

Нова книга Олексія Вертія

21-07-2021

Відомий сумський літературознавець Олексій Вертій свою останню працю присвятив видатному народознавцю із Закарпаття Іванові Хланті, який записав і видав чи...

Суми: презентація художньо-публіцистичного фільму «Імені Виговського»

06-07-2021

Передпрем'єрний показ  В четвер, восьмого липня, у Сумах відбудеться презентація важливого художньо-публіцистичного фільму «Імені Виговського».У документальній стрічці столичної студії «Кінематографіст» задіяний...

1 липня у Сумах відбудеться презентація нової книги Олега Корнієнка

01-07-2021

Сьогодні - 1 липня - у Сумах відбудеться презентація книги знаного військового історика, дослідника доби козаччини Oleg Kornienko "Шляхами предків...

На Сумщині відзначили 130-ту річницю з дня народження командира Українських Січових Стрільців, полковника Армії УНР та Провідника ОУН Євгена Коновальця

11-06-2021

За підтримки Сумської облдержадміністрації в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка пройшов захід просвітницько-патріотичного спрямування у форматі «круглого столу»...

Науково-методичний семінар «Подолання історичних міфів у вивченні історії»

02-06-2021

2 червня 2021 р. на базі Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А. С. Макаренка відбувся науково-методичний...

Помер Микола Мошик

26-05-2021

26 травня 2021 р. від ускладнень, пов'язаних з коронавірусною хворобою помер відомий сумський кобзар, заслужений діяч мистецтв України Микола Мошик.