П'ятниця, 11 червня 2021 19:46

На Сумщині відзначили 130-ту річницю з дня народження командира Українських Січових Стрільців, полковника Армії УНР та Провідника ОУН Євгена Коновальця

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА
Саморобний мідний значок з Євгеном Коновальцем, який використовували члени та симпатики ОУН в Краснопільському районі Сумської області в роки ІІ Світової війни (речовий доказ з Галузевого Державного архіву СБУ) Саморобний мідний значок з Євгеном Коновальцем, який використовували члени та симпатики ОУН в Краснопільському районі Сумської області в роки ІІ Світової війни (речовий доказ з Галузевого Державного архіву СБУ)

За підтримки Сумської облдержадміністрації в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка пройшов захід просвітницько-патріотичного спрямування у форматі «круглого столу» за участю науковців та громадських активістів на тему: «Євген Коновалець в боротьбі за Українську самостійну соборну державу»

Захід присвячений 130-ій річниці з дня народження командира Українських Січових Стрільців полковника Армії Української Народної Республіки та Провідника Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця.

Усі виступаючі були спільні в одному: Євген Коновалець – це одна з центральних осіб в історії українського народу ХХ століття.

За словами головного спеціаліста Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації Олексія УСЕНКА, цей захід відбувається відповідно до постанови Верховної Ради України про увічнення пам’яті видатних особистостей.

«14 червня 1891 року народився Євген Коновалець. Ця людина все життя вела боротьбу за відновлення української самостійної соборної держави. Він – засновник Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів. І нинішні гасла «Слава Україні! Героям Слава!» – це ті гасла, які запроваджував Євген Коновалець в його час», – розповів Олексій Усенко.

Голова обласної організації Конгресу Української інтелігенції Віктор КАЗБАН зазначив: «Сьогоднішній день особисто для мене є дуже визначальним в розумінні того, що нарешті ми дожили до того часу, коли українці почали вшановувати своїх героїв, вивчати в освітянських програмах. І це, я вважаю, показник того, що ми стали на правильний шлях незалежності, з якого вже не зійдемо ніколи».

Для члена вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадія ІВАНУЩЕНКА, Євген Коновалець – дуже цікава постать, про яку зберіглося багато джерел. Ці джерела розкидані по всьому світу. І під час засідання у форматі «круглого столу» йшлося про дані українських та закордонних архівів щодо цієї особистості.

Уявити історію України ХХ століття без Євгена Коновальця важко. Адже його роль у розвитку визвольного руху, який через понад півстоліття після його смерті все ж досяг своєї мети, була, без сумніву, визначальною.

До речі, з нагоди 130 річниці з Дня народження командира Українських Січових Стрільців 9 червня 2021 року Національним банком України вводиться в обіг Пам'ятна монета «Євген Коновалець».

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА

Новини

«Конотопські читання»: новий формат ХІІ науково-практичної конференції

11-11-2021

Сьогодні, 11 листопада 2021 року, відбулася чергова щорічна науково-практична конференція «Конотопські читання-ХІІ», що була започаткована у 2010 році.

Четверті "Петровські читання"

11-11-2021

Четверті «Петровські Читання», присвячені 85-річчю від дня народження і 25 річчю від дня смерті Геннадія Терешковича Петрова, талановитого журналіста, патріота...

ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сумські історико-краєзнавчі студії»

29-10-2021

28 жовтня 2021 р. на базі комунального закладу Сумський інститут післядипломної педагогічної освіти в он-лайн режимі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція...

"Переписна книга Білопільської сотні 1673 року": презентація в Білопіллі

15-10-2021

"Презентували в Білопіллі разом із Oleksandr Riznichenko нашу спільну працю "Переписна книга Білопільської сотні 1673 року". Щиро вдячні за підтримку...

70 років Шамілю Акічеву

28-09-2021

Почесному краєзнавцю України науковому співробітнику  Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М. Лазаревського Шамілю АКІЧЕВУ Вельмишановний Шамілє Мулламовичу! У цей визначний день від імені Правління та усього...

На Конотопщині відкрили пам’ятний знак видатним землякам

30-08-2021

У центрі села Шпотівка Дубов’язівської селищної ради Конотопського району відкрили пам’ятний знак братам Тимошенкам. Три брати залишили по собі вагомий...