П'ятниця, 16 грудня 2022 12:39

Головою ОУН обрано сумчанина Олега Медуницю

Головою ОУН обрано сумчанина Олега Медуницю

Секретаріат Проводу ОУН (б) повідомляє, що в грудні в Україні відбувся ХV Великий Збір Організації Українських Націоналістів з-під стягу Степана Бандери, який є найвищим законодавчим органом Організації. Згідно з Устроєм в ньому взяли участь умандатовані делегати з України, США, Канади, Австралії, країн Європи.

ХV ВЗ ОУН (б) ґрунтовно проаналізував становище в Україні та в світі й визначив основні напрями і пріоритети діяльності ОУН на майбутнє в сфері національної безпеки і оборони, організаційної розбудови, державного будівництва та розвитку світового українства.

Учасники ХV Великого Збору ОУН (б) вшанували пам’ять померлих і загиблих в боротьбі з російськими загарбниками членів ОУН за час від попереднього Великого Збору, меморіальний список яких було урочисто відчитано на Зборі.

У звітній частині про діяльність Організації доповідали Голова Стефан Романів, члени Проводу, Головної Ради, Головного Суду та Головної Контролі ОУН.

Після прийняття звідомлень з діяльності, учасники Великого Збору заслухали та продискутували звітні та програмові доповіді, в яких проаналізовано становище в Українській державі та українському суспільстві, окреслено роль і завдання ОУН (б) на ближчий період і дальшу перспективу та ухвалили постанови і становища ВЗ ОУН (б).

ХV Великий Збір ОУН (б) обрав згідно з новим Устроєм ОУН (б) керівні органи: Голову та Заступників, Секретаря, Провід, Голову Головної Ради, Головний Суд і Головну Контролю.

Головою ОУН (б) на наступний термін одноголосно обрано відомого громадсько-політичного діяча Олега Медуницю.

Збором підтверджено цілісність та єдність ОУН як глобальної надпартійної структури, яка покликана до захисту інтересів української нації та розбудови української держави.

Новообраний Голова революційної ОУН Олег Медуниця народився в м. Суми 27 липня 1971 р. в родині робітників.

Освіту здобув у Сумській школі № 20 та Сумському державному педагогічному інституті імені А. С. Макаренка, який закінчив у 1993 році за фахом «Географія і біологія». Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Управління суспільним розвитком».

Перше місце роботи - Северинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Сумського району, де він у 1993—1999 рр. працював учителем географії, біології, фізкультури та був засновником і керівником туристичного гуртка.

Засновник Спілки Української Молоді "Сумщина" (з 1990), організатор і керівник багатьох просвітницьких, виховних та соціозахисних акцій СУМ "Сумщина", зокрема пішого походу "Молодіжний експедиційний корпус-97". Учасник «Революції на граніті» (студентського голодування у Києві, 1990).

Голова Спілки Української Молоді «Сумщина» (1998–2000). Голова Сумського обласного комітету молодіжних організацій (1998). Голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» (2002–2006). Організатор та керівник багатьох заходів МНК в період боротьби проти промосковського режиму Л.Кучми.

Брав участь у «Революції на траві» — русі Сумських студентів проти об'єднання вишів (2004) і проти влади Володимира Щербаня у Сумській області. Був членом громадянського руху «Чиста Україна».

Із 2005 року — заступник голови Сумської обласної державної адміністрації. Протягом 2006–2008 років працював начальником управління інформації та зв'язків з громадськістю Чернігівської ОДА.

Заступник голови Сумської ОДА (2008–2010). За його ініціативою в цей період відбулося відкриття меморіальної дошки Провіднику ОУН на Сумщині Семену Сапуну, було оцифрувано всі Книги РАЦС про Голодомор 1932-1933 рр, які зберігаються в Держархіві області, та багато інших заходів, які творили в суспільній свідомості український образ Сумщини і стали згодом надійним щепленням від "русского міра".

У 2010 році голова Сумської обласної громадської організації «Бюро аналізу політики». Протягом 2010–2012 років досліджено більше 340 державних закупівель на Сумщині, як результат — до прокуратури та органів державної влади надіслано близько 40 звернень та скарг про порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації». Серед резонансних розслідувань — будівництво обласного психдиспансеру, закупка медичного обладнання для цього закладу, корупція при здійсненні ремонту доріг, дослідження закупівельних цін на продукти харчування в освітніх закладах Сумської області тощо.

Автор численних публікацій у місцевій і центральній пресі.

На парламентських виборах 2012 року був обраний народним депутатом України від блоку Об'єднана опозиція «Батьківщина» (до блоку входило 7 партій, в т.ч. і партія "За Україну", членом якої був Олег Медуниця) по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 157. В місті Сумах його кандидатуру також підтримали обласні організації ВО "Свобода" та "Удар", - таким чином Олег Медуниця став єдиним опозиційним кандидатом. За результатами голосування він отримав перемогу набравши 41,75 % голосів виборців. У Верховній Раді став членом Комітету з питань бюджету. Також за його ініціативи й підтримки було створено сайт Архіву ОУН у 2012 р.

Учасник Революції Гідності, займався організацією оборони Майдану, на своєму авто вивозив з Майдану поранених активістів. Будучи, на той час, заступником Голови ОУН, активно залучав можливості українських організацій у світі для матеріальної, медичної, дипломатичної і медійної підтримки народного повстання.

На парламентських виборах 2014 року вдруге був обраний народним депутатом України від партії «Народний фронт» по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 157. Серед поданих законопроєктів — «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), що передбачає встановлення квоти у 50 % «українських авторів і виконавців», з яких не менше 75 відсотків — державною мовою.

Після початку російсько-української війни (з 2014 р.) допомагає організовувати волонтерський рух в області. Активно займається налагодженням зв'язків організацій закордонного українства з волонтерами в Україні для допомоги ЗСУ.

Останнє місце роботи - голова бюджетної комісії Сумської обласної ради.

 

Новини

В боях за Україну загинув Едуард Пінчук

22-01-2023

Серце сильніше за розум. Коли розумом все розумієш, чуєш, бачиш факти, але серце не сприймає - ніякі аргументи не здатні...

Російська ДРГ намагалася перейти кордон на Сумщині

21-01-2023

Російська диверсійно-розвідувальна група намагалася перетнути кордон в Сумській області, повідомив голова ОВА Дмитро Живицький. Джерело: Живицький у Telegram Пряма мова Живицького: "Російська ДРГ знову спробувала...

На фронті загинув житель Новослобідської громади

15-01-2023

Сумна скорботна звістка надійшла у нашу Новослобідську громаду – загинув захисник України ІВАН МУРАЄВ... Він віддав життя у боротьбі з російськими...

У Сумах дерусифікували 179 топонімів

24-12-2022

22 грудня 2022 р. на позачерговій сесії Сумської міської ради депутати скасували своє рішення, щодо перейменування вулиць, яке прийняли 30 листопада...

Борисові Ткаченку - 85

18-12-2022

ДОРОГОЮ ЗВИТЯЖНОЇ ПРАВДИ У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії розгорнуто перегляд виставки до 85-річчя славного й міцного духом лебединського козака, знаного...

Головою ОУН обрано сумчанина Олега Медуницю

16-12-2022

Секретаріат Проводу ОУН (б) повідомляє, що в грудні в Україні відбувся ХV Великий Збір Організації Українських Націоналістів з-під стягу Степана...