Понеділок, 01 серпня 2022 09:38

Вони першими прийняли бій…

Сергій Скакун, газета "Данкор"
Вони першими прийняли бій…
Велика Писарівка на Сумщині була першою, на яку пішли колони техніки рашистів 24 лютого.

Свої спогади того дня розповів прикордонник місцевого загону Артем.

– Це була звичайна ніч, але зовсім незвичайний ранок, – згадує прикордонник Артем.

Вночі 24 лютого він спостерігав за ділянкою кордону на Великій Писарівці, яка першою прийняла бій під час підлого вторгнення росії в Україну.

Офіцер розповідає, що о 4.30 пункт пропуску почали «накривати» стрілецькою зброєю, гранатометами. Водночас з росії стала рухатися велика колона ворожої техніки. Там були БРДМи, УАЗи та інші бойові машини без відповідних знаків розрізнення та надписів.

– Ми одразу прийняли бій. Він був складним, – продовжує Артем. – Зважаючи на темний час доби, ми не розуміли скільки ворогів і з якою метою вони здійснюють обстріл наших позицій. Утім, коли стало відомо, що обстрілу піддалися прикордонні підрозділи по всій ділянці кордону, стало ясно – відбувається повномасштабне вторгнення російських збройних сил в Україну. Ворог переважав і в бронетехніці, і в особовому складі. Наші сили, які на той час знаходилися в пункті пропуску, були явно недостатніми аби стримувати ворожу навалу противника. Нам довелося відійти для з’єднання з іншими силами нашого підрозділу аби зайняти оборону у визначеному районі та, що найголовніше, – зберегти особовий склад.

Вже через декілька днів, 1 березня, передова група прикордонників спільно з підрозділами Збройних Сил України повернулася на лінію державного кордону України на ділянці відповідальності підрозділу «Велика Писарівка». Досить потужною була допомога місцевого населення. Люди розповідали, де знаходиться ворог, чи є регулярні війська на нашій території, де підбита ворожа техніка тощо.

– Перед прийняттям рішення про вибиття ворога на цьому напрямку, величезну роботу та ряд успішних операцій провели військовослужбовці 93 бригади «Холодний яр». Коли ми разом з бійцями ЗСУ зайшли у Велику Писарівку, ворог вже відійшов на територію рф, однак під час відходу постійно піддавав селище обстрілам, – згадує офіцер.

Він акцентує, що в умовах бойових дій дуже важливою є злагодженість між усіма службами й силовими структурами. Раніше на підрозділи, які наразі входять до складу сил Оборони, покладалися різні завдання. Для прикордонників головним було охороняти державний кордон України, себто перевіряти лінії держкордону, здійснювати прикордонний контроль в пунктах пропуску. На підрозділи Збройних сил Україні покладаються свої завдання, і, відповідно, вони мають інше озброєння, бронетехніку та зброю.

– Наразі ми утримуємо визначену ділянку державного кордону, продовжує свою розповідь прикордонник. – Характерних дій противника щодо наступу на населений пункт Велика Писарівка немає, але ворог постійно здійснює обстріли на цьому напрямку. На нашій ділянці рашисти використовують ствольну та реактивну артилерію, міномети. Останнім часом ще й ударні коптери для скидання вибухових пристроїв. Також для пуску ракет росіяни використовують вертольоти зі своєї території. Вони не порушують повітряний простір України, бо бояться бути враженими та збитими на нашій території.

На запитання, чому росіяни пішли війною на Україну, Артем відповів, що, на його думку, північні сусіди розуміють, що наша держава почала рухатися вперед, розвивається, в нас є свої традиції, культура. Вони ж не можуть це адекватно сприйняти, тож на їх варварський погляд, треба всі ці напрацювання зруйнувати.

Утім прикордонник, як і всі його побратими, знає: перемога обов’язково буде! Ми змусимо ворога піти з нашої землі й відродимо Україну. Відбудуємо, відновимо, укріпимо і заживемо щасливо у рідній заможній.

Слава Україні! Разом до Перемоги!

Східне регіональне управління ДПСУ

Джерело: Данкор

Новини

Онлайн зустріч у сумській обласній бібліотеці, присвячена 300-річному ювілею Григорія Сковороди

12-08-2022

Григорій Савич Сковорода – славетний син українського народу.

Помер Валерій Бєлашов

22-07-2022

Сумна звістка прийшла з Глухова. 20 липня 2022 року передчасно на 74-у році життя помер Валерій Бєлашов – історик та...

Навічно в пам’яті сумчан: Захар Берестовський

20-07-2022

У вівторок, 19 липня, сумська громада схилить голови в жалобі за 19-річним Захаром Берестовським. Захисник України 12 липня потрапив під артобстріл...

Українські прикордонники "дали прикурити" російським агресорам [Відео]

24-06-2022

На ділянці україно-російського кордону між Сумською та Бєлгородською областю біля села Попівка Великописарівського району військовослужбовцями оперативно-тактичного угруповання "Суми" було знищено...

Втрата в Білопільській громаді

21-06-2022

І знову смерть... Наша громада втрптила ще одного свого кращого сина. Вчора вночі, в зоні проведення бойових дій , від...

Рашисти здійснили мінометний обстріл Сумської області, зафіксовано 13 вибухів (фото)

19-06-2022

У ніч на 19 червня, окупанти обстріляли населені пункти Сумської області з мінометів. Обстріл вівся з території держави-окупанта. Про це повідомляє пресслужба Оперативного командування...