Понеділок, 01 серпня 2022 09:38

Вони першими прийняли бій…

Сергій Скакун, газета "Данкор"
Вони першими прийняли бій…
Велика Писарівка на Сумщині була першою, на яку пішли колони техніки рашистів 24 лютого.

Свої спогади того дня розповів прикордонник місцевого загону Артем.

– Це була звичайна ніч, але зовсім незвичайний ранок, – згадує прикордонник Артем.

Вночі 24 лютого він спостерігав за ділянкою кордону на Великій Писарівці, яка першою прийняла бій під час підлого вторгнення росії в Україну.

Офіцер розповідає, що о 4.30 пункт пропуску почали «накривати» стрілецькою зброєю, гранатометами. Водночас з росії стала рухатися велика колона ворожої техніки. Там були БРДМи, УАЗи та інші бойові машини без відповідних знаків розрізнення та надписів.

– Ми одразу прийняли бій. Він був складним, – продовжує Артем. – Зважаючи на темний час доби, ми не розуміли скільки ворогів і з якою метою вони здійснюють обстріл наших позицій. Утім, коли стало відомо, що обстрілу піддалися прикордонні підрозділи по всій ділянці кордону, стало ясно – відбувається повномасштабне вторгнення російських збройних сил в Україну. Ворог переважав і в бронетехніці, і в особовому складі. Наші сили, які на той час знаходилися в пункті пропуску, були явно недостатніми аби стримувати ворожу навалу противника. Нам довелося відійти для з’єднання з іншими силами нашого підрозділу аби зайняти оборону у визначеному районі та, що найголовніше, – зберегти особовий склад.

Вже через декілька днів, 1 березня, передова група прикордонників спільно з підрозділами Збройних Сил України повернулася на лінію державного кордону України на ділянці відповідальності підрозділу «Велика Писарівка». Досить потужною була допомога місцевого населення. Люди розповідали, де знаходиться ворог, чи є регулярні війська на нашій території, де підбита ворожа техніка тощо.

– Перед прийняттям рішення про вибиття ворога на цьому напрямку, величезну роботу та ряд успішних операцій провели військовослужбовці 93 бригади «Холодний яр». Коли ми разом з бійцями ЗСУ зайшли у Велику Писарівку, ворог вже відійшов на територію рф, однак під час відходу постійно піддавав селище обстрілам, – згадує офіцер.

Він акцентує, що в умовах бойових дій дуже важливою є злагодженість між усіма службами й силовими структурами. Раніше на підрозділи, які наразі входять до складу сил Оборони, покладалися різні завдання. Для прикордонників головним було охороняти державний кордон України, себто перевіряти лінії держкордону, здійснювати прикордонний контроль в пунктах пропуску. На підрозділи Збройних сил Україні покладаються свої завдання, і, відповідно, вони мають інше озброєння, бронетехніку та зброю.

– Наразі ми утримуємо визначену ділянку державного кордону, продовжує свою розповідь прикордонник. – Характерних дій противника щодо наступу на населений пункт Велика Писарівка немає, але ворог постійно здійснює обстріли на цьому напрямку. На нашій ділянці рашисти використовують ствольну та реактивну артилерію, міномети. Останнім часом ще й ударні коптери для скидання вибухових пристроїв. Також для пуску ракет росіяни використовують вертольоти зі своєї території. Вони не порушують повітряний простір України, бо бояться бути враженими та збитими на нашій території.

На запитання, чому росіяни пішли війною на Україну, Артем відповів, що, на його думку, північні сусіди розуміють, що наша держава почала рухатися вперед, розвивається, в нас є свої традиції, культура. Вони ж не можуть це адекватно сприйняти, тож на їх варварський погляд, треба всі ці напрацювання зруйнувати.

Утім прикордонник, як і всі його побратими, знає: перемога обов’язково буде! Ми змусимо ворога піти з нашої землі й відродимо Україну. Відбудуємо, відновимо, укріпимо і заживемо щасливо у рідній заможній.

Слава Україні! Разом до Перемоги!

Східне регіональне управління ДПСУ

Джерело: Данкор

Новини

Тростянчанка Вікторія Іванова посмертно нагороджена орденом «За мужність»

25-11-2022

Вікторія Іванова працювала у квітковому магазині. Після повномасштабного вторгнення, коли російські війська окупували місто Тростянець, вона стала коригувальницею вогню для...

"Топоніміка міста має стати нашою": сумський художник створив цвинтар російських вулиць

12-11-2022

Сумський художник створив цвинтар російських вулиць і оголосив себе його директором. Так чоловік хоче привернути увагу громадськості до затягування міською...

СБУ знешкодила ворожу ДРГ на Сумщині

09-11-2022

СБУ знешкодила ворожу ДРГ, яка готувала вбивства командирів Сил спеціальних операцій ЗСУ Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала диверсійно-розвідувальну групу фсб в результаті...

Пам'яті Андрія Коваленка

04-11-2022

Шановні тростянчани, доводимо до вашого відома, що завтра, 5 листопада, у Тростянці, на цвинтарі по вул. Луніна о 14-00 відбудеться...

Курок Олександр, Гриценко Андрій. Глухівський національний педагогічний університет - найстаріший заклад вищої педагогічної освіти України

25-10-2022

Сьогодні, 25 жовтня, найстаріший педагогічний виш України, Глухівський національний педагогічний університет ім. Олександра Довженка, святкує 148   рік свого народження! Вітаємо!

На фронті загинув історик В'ячеслав Зайцев

06-10-2022

На фронті загинув Вʼячеслав Зайцев – "запорізький кіборг", історик, завідувач інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника "Хортиця", депутат Запорізької міськради останніх двох...