Збірник містить доповіді та повідомлення учасників VІ Міжнародної наукової конференції Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації. Розрахований на викладачів вищих і середніх навчальних закладів, науковців, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться історією. Матеріали подані в авторській редакції. Автори несуть відповідальність за точність наведених фактів, цитат, власних імен, географічних назв, посилань на джерела тощо. Редколегія може не поділяти погляди авторів публікацій.
Про зміст книги говорить її назва. Це розповідь про жителів Колядинця та населених пунктів Колядинецької сільської ради. Про них та про село розповідають як кореспонденти районної газети, автори, так і самі колядинці. Книгу не можна вважати повною, вичерпною історією села та навколишніх сіл, це лише часточка цієї історії. Вона викладена в розділі «Наш край у минулому», який, можливо, зацікавить місцевих краєзнавців. В книзі розміщено досить багато фотографій, цих живих свідків історії, особливо в розділах «Колядинці в армії» та «Колядинецькі студенти».…
«Конотопські читання» 2023 – збірник публікацій за результатами ХІV читань Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського. Висвітлює історію міста Конотоп у контексті історії України, історію козацтва та Гетьманщини, розвиток культури і науки краю, актуальні проблеми музейної та пам’яткоохоронної справи. Видання розраховане як для фахівців, істориків, археологів,  музеєзнавців, так і для широкого загалу читачів. Зміст Передмова Акічев Ш. М. Спогади Б.Ю. Хвостова (краєзнавця, жителя м. Конотоп). Зошит-щоденник № 1 (1941 – 1943 рр.), як джерело з історії Конотопа 1943 р. Ареф’єва Г. В. Життєпис-рукопис Никанора Онацького…
Понеділок, 30 жовтня 2023 21:44

В'юник Андрій. Білка

Автор
Книга розповідає про історію, етнографію та соціально-економічний розвиток слободи Білка з найдавніших часів до кінця XX століття і адресується жителям села та їх родичам. Видання розраховано на істориків, краєзнавців, викладачів та студентів навчальних закладів, усіх, хто займається архівними дослідженнями і вивчає історію свого роду і рідного краю. Зміст Від автора Поселення людей трипільської, слов’янської культури на території нинішньої Білки Козацька сотня Військова слобода Освіта й школа до XIX століття Білка в XIX - початку XX ст. Білка в XX столітті Білка колгоспна…
Монографія є першим історико-педагогічним дослідженням педагогічної діяльності Никанора Харитоновича Онацького на Слобожанщині. У книзі виокремлено періоди життєдіяльності, обґрунтовано етапи педагогічної діяльності, розкрито комплекс чинників формування особистості митця, визначено змістові та методичні особливості викладання образотворчого мистецтва педагогом; показано провідну роль в організації просвітницького руху в регіоні у першій третині ХХ століття, обґрунтовано пріоритетне значення національного спрямування в освітній роботі діяча.Монографія адресується широкому педагогічному загалу та може бути використана як посібник при викладанні таких дисциплін, як історія педагогіки, історія культури, краєзнавство з метою патріотичного виховання дітей та молоді.
Фундаментальне дослідження, якому видатний мислитель Леонід Плющ (1939— 2015) присвятив понад двадцять років праці, пропонує радикально новий погляд як на творчість Хвильового, так і загалом на «наші 1920-ті». Шляхом копіткого історичного, біографічного й текстологічного аналізу поезії і прози Хвильового Плющу вдалося знайти відповідь на запитання, яку саме «таємницю» той обіцяв відкрити Любченкові за два тижні перед смертю. На читача чекає захоплива філологічна подорож магічними світами Рудольфа Штайнера, чиє антропософське вчення було популярним серед культурної еліти «Розстріляного Відродження», а головне — подорож…
Книга відомого дослідника нашого минулого розповідає про криваве загарбання Кавказу росією у ХІХ-ХХІ столітті. Про героїчну боротьбу народів Кавказу за свою Свободу.Для широкого кола читачів. Для активістів поневолених народів, для свіх, хто бореться за щастя своєї Батьківщини.
Книга «Суми. Нове життя старих вулиць» знайомить читачів із віховими подіями в історії нашого міста і городян у XX столітті (1917-1991 рр.). Про цей час і власні долі говоритимуть корінні жителі Сум. Книга ілюстрована світлинами знаних і забутих фотомайстрів. У світлинах зафіксовані сюжети сумського топосу, в якому жили і любили, працювали і йшли на бій, вірили і мріяли наші краяни. Книга «Суми. Нове життя старих вулиць» продовжує культурологічно-просвітницький проект «Суми, Вулицями старого міста», «Суми. Пам’ять старих вулиць» і є складовою програми…
Ця книга - розвідка про розвиток міста Суми у 1665 - 2010 рр. Розповідаючи про події із історії міста, автор головну увагу акцентує на 1860 - 1919 рр. й особливо на ролі сумчан у розвитку економіки, культури. Крім того, автор акцентує увагу на змінах у національному складі населення, виникненні й розвитку у м. Суми національних общин, про виїзд і прожинання сумчан за кордоном. У дослідженні вперте використано велику кількість недрукованих, невідомих краєзнавчих документів, фотодокументів та зібраних автором спогадів сумських старожилів та…

Новини

У Глухові відкрили меморіальну дошку Юрію Коваленку

15-03-2024

Сьогодні мали честь бути присутніми на відкритті меморіальної дошки Юрію Коваленку - відомому історику, археологу, краєзнавцю, який загинув 14 березня...

Пам’яті історика Володимира Муравського

06-03-2024

З глибоким сумом сповіщаємо, що 4 березня 2024 р. у Львові помер член Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Володимир Муравський – «Мураха». Народився...

Віктору Ющенку – 70

23-02-2024

Сьогодні відзначає свій 70-літній Ювілей третій Президент України Віктор Ющенко. Період його президенства – це запекла боротьба з промосковською номенклатурою, яка...

Пам'яті Лідії Григорівни Шеремет

10-02-2024

9 лютого померла Лідія Григорівна Шеремет, колишній депутат міськради, екс-директор заповідника "Михайлівська цілина", знавець народних традицій, автор величезної колекції старовинних...

Російський терорист Прилєпін про перейменування в Сумах

07-02-2024

Про перейменування вулиць у Сумах він написав на своєму Телеграм-каналі. Зокрема він визнав, що Ковпак воював проти України в 1918...

На Сумщині тероборона зупинила російську ДРГ: що відомо

04-02-2024

3 лютого на підступах до Глухівської громади бійці територіальної оборони України зупинили російську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася перетнути державний кордон України. Про це повідомив Сергій...