Завжди дивувався тому, як ця людина вміє поєднувати “непоєднуване”: фантастичну точність, чіткість і відповідальність у роботі з не менш дивовижним відчуттям моменту, емоційністю і творчим “польотом думки”. Безумовно, чимало людей, які знають Людмилу Анатоліївну Покидченко набагато довше, зможуть розкрити більше граней її подвижницької діяльності, як архівіста, краєзнавця і просто непересічної особистості. Я ж спробую, бодай тезово, окреслити вражененя від 5 річного спілкування під час роботи в Державному архіві Сумської області. Те, що архів, це скарбниця — відомо всім... Але що…
"Членами ОУН можуть бути лише люди сильної волі, стійкого характеру, люди дисципліновані, відважні. Для людей слабого характеру, людей нестійких, крутіїв, спекулянтів, людей заячої вдачі, - в ОУН місця немає!" Петро ПОЛТАВА Осип Дяків-"Горновий" народився 21 червня 1921 року в селі Олесин, що на Тернопільщині. Будучи тринадцятилітнім учнем середньої школи в місті Бережанах, стає членом підпільного Юнацтва ОУН і бере активну участь у всіх ділянках революційної праці з молоддю. Влітку 1940 року, як відмінник, поступає на філологічний факультет Львівського університету. 20…
30 березня 2021 року виповнюється 140 років з Дня народження генерал-хорунжого та одного з лідерів українського націоналістичного руху Миколи Капустянського. Народився Микола Капустянський 30 березня 1881 року у селі Чумаки (нині Томаківського району) тепер Дніпропетровської області (за 30 км від острова Хортиця) в родині священника і був десятою дитиною з 11 синів. Освіту отримав у Катеринославській духовній семінарії, але це не стало початком його духовної кар’єри. Капустянський  обрав військову службу і став вільнонайманим 134-го Феодосійського піхотного полку, який з II…
У час обмежених можливостей до мандрів Європою, працюючи над документами для однієї зі статей, натрапила на це фото, зображене на ньому в мене завжди асоціюється з постаттю великого українця, полтавця ПАВЛА ІВАНОВИЧА ЧИЖЕВСЬКОГО. Ці європейські вітряки як втілення його нереалізованої великої мрії про електрифікацію незалежної України столітньої давнини. Народився Павло Чижевський 25 серпня (6 вересня н. ст.) 1860 року в дворянській родині в м.Гадячі на Полтавщині; православного віросповідання. Навчався в Миколаївському інженерному училищі. Із «Повного послужного списку Прапорщика 5 Понтонного…
У статті проведено персоналійний аналіз життя та творчості української письменниці Віри Смереки. The personality’s analysis of life and creative work of the Ukrainian writer Vira Smereka is done in the article. Віра Смерека (уроджена Ніпот) з’явилася на світ 19 січня 1923 р. у с. Андріївка Кролевецького району Сумської області в родині православного священика (УАПЦ) Степана Ніпота. Мати Віри – Євгенія Ніпот також походила з родини священнослужителя роду Чернівських. Ставлення більшовицької влади до релігії після революції 1917 року загальновідоме: руйнували храми,…
Тимошенко Сергій Прокопович (23.01.(5.02).1881, с. Базилівка (нині Конотопського р-ну Сумської обл.) — 6.07.1950, Пало- Альто (шт.Каліфорнія, США) — державний і політичний діяч, архітектор, професор. Народився в родині землеміра. Мати походила з польської родини Сарнавських. Початкову освіту здобув удома. Закінчив Роменське реальне училище, 1906 — Петербурзький інститут цивільних інженерів. Член Української студентської громади, з 1903 — петербурзького осередку РУП (пізніше — УСДРП).
Стаття присвячена генеалогії роду Симиренків - видатних промисловців-цукроварників, конструкторів і власників машинобудівних заводів, піонерів пароплавства на Дніпрі, вчених і практиків садівництва, меценатів української культури.  
Про останню, найкровопролитнішу в світовій історії війну, говорилось і говориться багато. Домінуючою темою є героїзм бійців і командирів, опис їх подвигів. Є багато і біографічної інформації. Проте, тільки останнім часом дослідники звертаються до такої теми, як «родове коріння» учасників і героїв війни. Потреба у висвітленні саме цих сторінок біографії посилюється ще й тим, що в багатьох випадках про деталі життя декого з них, та про їх дійсно людський подвиг ми дізнаємося тільки сьогодні. І це на 65 році після закінчення…
В наші часи ім’ям колишнього військового міністра Української Народної Республіки та командуючого Українською Галицькою армією (УГА) генерала Грекова названо невеличку затишну вулицю у Львові, на якій розташовується штаб Західного оперативно-територіального командування сучасних Збройних сил України. Оце і все про нашого земляка – глухівчанина, якому пів-України має завдячувати територіальною цілісністю. Раніше про цю людину було написано багато. Проте, інформація переважно була розкидана по закордонних виданнях. Тому прізвище генерала зустрічається в двох варіантах: Греків і Греков. Частина відомостей чекала на дослідників у…
Життя і діяльність цієї людини проходили ніби понад часом, адже він був свідком і активним учасником двох революцій, низки пам’ятних подій в історії України ХХ століття. Для кожної події він був легендою з попередньої епохи і, здавалося, виринав на арену історії для того, щоб, зробивши свою справу, знову канути у небуття.

Новини

Презентація збірника "Товариство "Просвіта" на Сумщині" в Недригайлові

23-05-2023

19 травня у приміщенні Недригайлівського краєзнавчого музею відбулася презентація збірника документів «Товариство «Просвіта» на Сумщині: у 2 тт.», який упорядкували...

Презентація нової збірки поетеси Людмили Ромен "ОБрази, обРАзи, обраЗИ"

22-05-2023

В Сумській міській бібліотеці ім. Т. Шевченка 10 травня відбулася презентація нової унікальної збірки віршів — оригінальних тавтограм української поетеси...

Гостя з Австралії розповіла студентам про українського вояка армії УНР

16-05-2023

9 травня в ННІ історії, права та міжнародних відносин відбулася гостьова лекція віцепрезидентки Світового конгресу українців у Південній півкулі, меценатки...

Пішов з життя історик Сергій Білокінь

15-04-2023

Не стало доктора історичних наук Сергія Івановича Білоконя (1948-2023).

Відзнака командира 15-го окремого Сумського батальйону

02-04-2023

Пишаюся, що долучився до створення відзнаки командира 15-го окремого Сумського батальйону! Принаймні, нашим козакам, що тримали кордони Сумщини впродовж тривалого...

"Це те, що сьогодні ми називаємо архівною революцією". У Сумах презентували книгу документів з історії України

29-03-2023

Дипломатичні документи та листування між Козацькою державою та Шведською імперією 17-18 століть: у Сумах презентували книгу "Скарби шведських архівів. Документи...