Четвер, 05 січня 2023 14:37

"Вони стріляли в лоб". Росіяни розстріляли сім'ю, яка возила хліб в окуповану Сумщину

Суспільне-Суми

Подружжя Олени та Анатолія Верещаг возило хліб мешканцям окупованих районів Сумської області, а саме до сіл Боромлянської громади. На під'їзді до одного з сіл ворожі військові відкрили по них вогонь, випустивши 40 куль.

Про це Олена розповіла кореспондентам "Суспільного" в Сумах.

Що сталося з подружжям

З 24 лютого Олена та Анатолій допомагали односельчанам і мешканцям сусідніх громад. Вони возили хліб, а ще торгували продуктами у власному магазинчику, який орендували в січні. Проте окупанти розграбували його.

За словами Олени, вони купували в них продукти за українські гроші, а ще наказали працювати аж до самої ночі.

"Торгуйте до темна, вас супроводять додому. Але, що залишиться в магазині, напишіть, що продуктів немає, і почепіть на двері та закривайте магазин", - сказали їм солдати.

Олена та Анатолій так і зробили. Вранці в магазині булі зірвані замки, двері настіж розчинені, а всередині - бардак.

Щоб забезпечити населення продуктами, пара щодня їздила до Сум. Вони попереджали військових, що будуть їздити сусідніми селами. Ті спочатку супроводжували їх, а потім дозволили все робити самостійно.

Однак 15 березня на під’їзді до села по подружжю відкрили вогонь, хоча окупанти були попереджені про приїзд. Пізніше з машини дістали 40 куль.

"Вони стріляли в лоб і по моїй правій стороні. Чоловіку попало в голову. Я бачила, що в нього тільки красна піна пішла і на щоці велика дірка була", - каже Олена.

Її чоловік Анатолій помер, а дружину транспортували до Сумської лікарні з множинними ураженнями правої та лівої кінцівок вогнепальними ураженнями та з важким травматичним шоком.

Машину, якою пара їздила, Олена віддала військовим, тому ще не може нею користуватися після пережитого. Анатолія поховали син та односельчани, поки вона була в лікарні.

Якщо запитати жінку, чи поїхала б вона знову, вона відповідає ствердно. Як казав її чоловік, хто як не ми.

Джерело: РБК-Україна

 

Новини

Презентація збірника "Товариство "Просвіта" на Сумщині" в Недригайлові

23-05-2023

19 травня у приміщенні Недригайлівського краєзнавчого музею відбулася презентація збірника документів «Товариство «Просвіта» на Сумщині: у 2 тт.», який упорядкували...

Презентація нової збірки поетеси Людмили Ромен "ОБрази, обРАзи, обраЗИ"

22-05-2023

В Сумській міській бібліотеці ім. Т. Шевченка 10 травня відбулася презентація нової унікальної збірки віршів — оригінальних тавтограм української поетеси...

Гостя з Австралії розповіла студентам про українського вояка армії УНР

16-05-2023

9 травня в ННІ історії, права та міжнародних відносин відбулася гостьова лекція віцепрезидентки Світового конгресу українців у Південній півкулі, меценатки...

Пішов з життя історик Сергій Білокінь

15-04-2023

Не стало доктора історичних наук Сергія Івановича Білоконя (1948-2023).

Відзнака командира 15-го окремого Сумського батальйону

02-04-2023

Пишаюся, що долучився до створення відзнаки командира 15-го окремого Сумського батальйону! Принаймні, нашим козакам, що тримали кордони Сумщини впродовж тривалого...

"Це те, що сьогодні ми називаємо архівною революцією". У Сумах презентували книгу документів з історії України

29-03-2023

Дипломатичні документи та листування між Козацькою державою та Шведською імперією 17-18 століть: у Сумах презентували книгу "Скарби шведських архівів. Документи...