Середа, 18 липня 2012 13:56

Вахтанг Кіпіані: "Влада Тьми і Темників" [Хрестоматія з політичної цензури в Україні. 2001-2004]

Вахтанг Кіпіані, журналіст, Головний редактор сайту "Історична правда"
Вахтанг Кіпіані: "Влада Тьми і Темників"  [Хрестоматія з політичної цензури в Україні. 2001-2004]

Багато хто вважає, що це вже історія. Хоча, останнім часом таких меншає...

Якщо це історія, то її треба вивчати, щоб подібне не повторилося. Якщо це - сьогоднішня політична практика, то вивчати треба ще наполегливіше, щоб викорінити це зло з життя народу, який хоче бути вільним, цивілізованим, європейським.

У збірнику вперше подається чималий масив унікальних за своєю безжальною відвертістю документів політичної цензури українських медіа – т.зв. “Темників”. Анонімні інструкції від есдеків і чиновників президентської адміністрації виявились, у певний період, сильнішими за Конституцію та закони Української держави. Щоправда, цей інструмент приборкання мас-медіа і знищення паростків громадянського суспільства використовувався у комплексі із тиском правоохоронних органів, спецслужб, податківців, криміналітету тощо. ”Темники” є винаходом групи російських політтехнологів, які працювали в Україні у виборчих кампаніях 1998, 2002 та 2004 рр.

Цей феномен вимагає подальшого комплексного дослідження. Розраховано на журналістів, медіа-експертів, політологів, усіх, хто дивився українське телебачення у 2001-2004 рр.

Видання здійснено за сприяння інтернет-газети “Українська правда”, Харківської правозахисної групи, та фінансової підтримки DanishMinistry of Foreign Affairs Neighbourhood Programme та технічної підтримки Датського інституту з прав людини.

Усі твердження, факти та погляди, репрезентовані в цій публікації, відображають погляди авторів та необов’язково співпадають з офіційною позицією Датського міністерства закордонних справ та Датського інституту з прав людини.